BAKAN DÖNMEZ'İ ROMANLAR, DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KARŞILADI

BAKAN DÖNMEZ’İ ROMANLAR, DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KARŞILADI

Bakan Dönmez Millet İttifakı; 7 kocalı Hürmüz misali 7 başka ses (2)

Ak Parti‘den birinci sıra milletvekili olarak gösterildiği Eskişehir’de seçim çalışmalarını sürdüren Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çoğunluğu Roman vatandaşların oturduğu Tunalı Mahallesi’ni ziyaret etti. Gaffar Okkan Caddesi üzerinde toplanan Romanlar tarafından davul zurna eşliğinde karşılanan Bakan Dönmez, mahalle sakinlerini selamladı. Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a ve partisine takviye isteyen Bakan Dönmez, Son 20 yılda hayal bile edilemeyen birçok yapıtı ve hizmeti hayata geçirdik. Artık önümüzde bir seçim daha var. Şayet bu eser ve hizmetlerden mutluysanız Sayın Erdoğan’a ve adaylarına takviye olacaksınız. Tercihiniz, takdiriniz başımızın üstünde lakin ‘Yok bu kadar kâfi. Çok yoruldunuz, dinleneceksiniz’ diyorsanız o da sizin bileceğiniz iş. Türkiye maalesef birinci 100 yılında çok vakit kaybetti. Darbeler, kısa ömürlü hükümetler bize çok vakit kaybettirdi. Çok partili siyasi hayata biz 1950’li yıllarda başladık lakin 1980’e kadar birkaç tane darbe gördük. Akabinde şöyle bir durulur üzere olduk. Merhum Özal’ın hükümetleri vaktinde lakin o da kısa sürdü. O 1950 ile 2000 yılları ortasında onlarca hükümet geldi geçti. Toplam hükümetlerin ortalama hizmet müddeti 18 ay. Devletin arşivlerinde, raflarında yüzlerce proje vardı biz geldiğimizde. Hepsi tozlanmış. ‘Niye yapmadınız dedik ‘Efendim tam biz yapacaktık hükümet değişti. Tam biz ihale ediyorduk bakan vazifeden alındı’ üzere şeyler söylediler? dedi.

‘PETROLLE İLGİLİ YENİ MUŞTULAR VEREBİLİRİZ’

Karadeniz’de keşfedilen doğalgazı hatırlatan Bakan Dönmez, petrol keşfiyle ilgili de çalışmaların devam ettiğini ve yeni muştular verebileceklerini söyledi. Bakan Dönmez, ‘Biz aziz milletimize verdikçe Rabbim de bize veriyor. Ardı gelecek. Verdik ya size artık parasız gaz. Dua edin çoğalacak, bereketlenecek. Artık sıra petrolde. Çok yakın bir vakitte petrolle ilgili de büyük bir müjde verebiliriz. Bekleyin. Böylelikle inşallah ülkemizin güçte dışa bağımlılığını makus talihini de daima birlikte yenmiş olacağız. Bu ülkeyi, bu milleti bölmek için çok efor gösterdiler. Fitne çıkartmaya çalıştılar lakin bir türlü başaramadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar. Rabbim onlara fırsat vermesin’ diye konuştu.

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e ziyaretlerinde AK Parti Vilayet Lideri Süleyman Reyhan, AK Parti Eskişehir milletvekili adayları Hakan Çizmelioğlu ve Pınar Turhanoğlu Gücüyener de eşlik etti. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel