YANGINDA ALEVLERİN ORTASINDA KALAN ENGELLİYİ KOMŞULARI KURTARDI

YANGINDA ALEVLERİN ORTASINDA KALAN ENGELLİYİ KOMŞULARI KURTARDI

ANTALYA’nın Serik ilçesinde tek yaşadığı konutta çıkan yangında mahsur kalan bedensel ve zihinsel engelli Sinan Korkmaz‘ı (56), komşuları kurtardı. Ağır yaralanan Korkmaz hastanede tedaviye alındı.

Burmahancı Mahallesi Gebiz yolu üzerinde iki katlı konutun giriş katında sabah saatlerinde yangın çıktı. Yangını görenlerin haber vermesiyle bölgeye itfaiye, polis ve sıhhat grupları yönlendirildi. Yangın sırasında bedensel ve zihinsel engelli Sinan Korkmaz alevlerin ortasında kaldı. Meskene giren komşuları Sinan Korkmaz’ı bulunduğu yerden çıkarmayı başardı. Bedeninin çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan ve ağır yaralanan Korkmaz, sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yangın da itfaiye takımlarının müdahalesiyle kısa müddette söndürüldü. Yangında meskende maddi hasar oluşurken, çıkış nedeni de araştırılıyor.

‘KENDİME BİLE BAKAMIYORUM’

Yüzde 83 bedensel ve zihinsel engelli olan Sinan Korkmaz’a, üst katta oturan babası Salih Korkmaz’ın (83) baktığı öğrenildi. Yangın sırasında üst katta oturan baba Salih Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Annesi öldü. 4 kardeşi var. Ona hiç kimse bakmıyor. 1 yıl evvel Ankara’daydık, oradaki mesken de yanmıştı. Biz de buraya geldik. Oğlumun durumundan ötürü kaymakamlığa, toplumsal hizmetlere gittim, hastaneden engelli raporu aldım. Yüzde 83 engelli. ‘Bu çocuk bir şey çıkaracak’ dedik, sahip çıkan olmadı. Allah razı olsun kiracılar yangından kurtardı. Ben uzman çavuş emeklisiyim. Ben sıkıntımı anlatamadım. Ben yaşlı ve tek başına yaşayan biriyim. Kendime bile bakamıyorum. Tek derdim oğlumun bir bakım meskenine kaldırılarak bakılması” dedi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki