UYGUN Parti Genel Lideri Akşener, Isparta'da konuştu Açıklaması

UYGUN Parti Genel Lideri Akşener, Isparta’da konuştu Açıklaması

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, ” Isparta‘da 25 bin kayıtlı işsiz var. Gençlerin işsizlik sıkıntısını çözeceğiz. Uzman çavuşlara takım hakkı vereceğiz.” dedi.

Akşener, Mimar Sinan Caddesi’nde seçim otobüsünden yaptığı konuşmada, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimleri’nde ÂLÂ Partinin birinci parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise 13. cumhurbaşkanı olacağını söyledi.

Akşener, iktidara geldiklerinde Eğirdir Gölü’nün yok olmasına müsaade vermeyeceklerini, tarımda kapalı sulama sistemini getireceklerini söz etti.

Antalya- Isparta ortasındaki Dereboğazı yolu, Konya- Isparta yolu ve Burdur Dostluk duble yolunun yapılmadığını söyleyen Akşener, “Seçilir seçilmez buraları biz yapacağız, birinci işimiz bu olacak. Isparta‘yı kalkınmada öncelikli vilayet yapacağız, tarım ve endüstriye dayanak olacağız, çiftçi ve köylünün tekrar kalkınmasını sağlayacağız. Isparta‘nın gülünü, lavantasını, elmasını, kirazını ulusal tarım siyaseti içine alacağız. Süleyman Demirel Havaalanı’nı kargo havalimanı yapıp ziraî eserlerin ihracatının kolaylaşmasını sağlayacağız.” diye konuştu.

Geçmişte beldelerin bir gecede köye çevrildiğini anlatan Akşener, iktidarlarında bu köyleri tekrar belediye yapacaklarını bildirdi.

Kentteki Süleyman Demirel ve Isparta Uygulamalı Bilimler üniversiteleri ile ilçelerdeki meslek yüksekokullarının güçlendirilmesini sağlayacaklarını söz eden Akşener, şöyle devam etti:

“Isparta’da 25 bin kayıtlı işsiz var. Gençlerin işsizlik sıkıntısını çözeceğiz. Uzman çavuşlara takım hakkı vereceğiz. Sinan Ateş ve Gaffar Okan’ın katillerini asla affetmeyeceğiz. Herkesle küstüler, Türkiye’yi Suriyeli doldurdular. İki yıl içinde bütün Suriyeliler gidecek. İktidar olur olmaz bir ay içinde 100 bin öğretmen ataması yapacağız. Köy okullarını yine açacağız. Köy okullarına öğretmen, veteriner, ziraat mühendisi tayin edeceğiz. Köye yerleşip tarımla meşgul olmak isteyen gençlerin sigorta primlerini 5 yıl boyunca ödeyeceğiz. Köylerde yaşayanların yaş ortalamasını gençleştireceğiz.”

Akşener, bakanlık yaptığı devirde Türkiye’de uyuşturucu kullanımı ve satışının çok düşük olduğunu belirterek, “Şimdi okulların önünde satılıyor ve son derece ucuz. Ben o denli atmasyon yapmam. Fakat uyuşturucu konusunda şu eli var ya buradan kırarım. Allah şahit kırarım.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: AA / Yalçın Çelen – Siyaset