Ulusal Eğitim Bakanı Özer, YÖK'ten Ordu Mühendislik Fakültesi onayının çıktığını açıkladı

Ulusal Eğitim Bakanı Özer, YÖK’ten Ordu Mühendislik Fakültesi onayının çıktığını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Yükseköğretim Konseyi (YÖK) Yürütme Konseyi’nden Ordu Üniversitesi bünyesinde Mühendislik Fakültesi kurulması onayının çıktığını söyledi.

Ordu’dan AK Parti milletvekili adayı olan Özer, bir restoranda gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu’da eğitimi güçlendirmek için son 15 gün içerisinde çok kıymetli yatırımları hayata geçirdiklerini belirtti.

Özer, 2023 yılındaki 491 milyon lira yatırımı ek yatırımlar ile birlikte 3,5 milyar liranın üzerine çıkardıklarını vurgulayarak, “Gerçekten bu çok değerli bir yatırım. Yalnızca okullar değil, 7 tane öğretmenevi, 10 tane bilim sanat merkezi ve mevcut okulların tamiratları, altyapılarıyla ilgili çok önemli yatırımları Ordu’muza kazandırmış bulunuyoruz. İnşallah ek ilçelerle birlikte bu yatırımlar çok daha uygun noktalara gelecektir.” diye konuştu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde TEKNOPARK ile ilgili bir talepleri olduğunu anlatan Özer, şu değerlendirmede bulundu:

“Bunun ön adımı olarak da Ordu’muza, üniversitemize bir mühendislik fakültesi kurulması ile ilgili talepleri olmuştu. Hem rektörümüz ile görüştük hem de YÖK Liderimiz Erol Özvar hocamız ile görüştük ve bugün prestijiyle YÖK Yürütme Konseyi’nden Ordu Mühendislik Fakültesi onayı çıktı. Böylelikle Ordu’muzun üniversitesinin de kapasitesinin arttırılmasıyla ilgili çok kıymetli bir eşiği daha aşmış bulunuyoruz. Ordu’muza mühendislik fakültesinin güzel ve uğurlu olmasını diliyorum. Değerli YÖK liderimize takviyelerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan bir sonraki adımımız TEKNOPARK açılması. Zira mühendislik fakültesinin kurulması bu alanda çok değerli bir eşikti. İnşallah mühendislik fakültesinden sonra da TEKNOPARK’ın kurulmasıyla ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Kaynak: AA / Eyüp Elevli – Yeni