Manisalılar meydanda Kılıçdaroğlu'nu, caddede Oğan'ı ağırladı

Manisalılar meydanda Kılıçdaroğlu’nu, caddede Oğan’ı ağırladı

Manisa tıpkı saatlerde iki cumhurbaşkanı adayını birden ağırladı. CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Meydanında miting düzenlerken, CET İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan da meydanın önündeki caddede esnaf ziyareti yaptı.

Manisa tarihi günlerinden birini yaşadı. İki cumhurbaşkanı adayını tıpkı saatte ağırlayan Manisa‘da esnaf ziyareti yapmak için gelen CET İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan gördüğü ilgi karşısında miting düzenlemek zorunda kaldı. Sandalye üzerine çıkarak mikrofonsuz bir formda kendisini takip eden yüzlerce Manisalıya mikrofonsuz hitap eden Oğan atılan sloganlara da eşlik etti. Kendisiyle özel görüşmek isteyen vatandaşları da kırmayan Oğan şahsi cep telefonu numarasını vererek istedikleri vakit arayabileceklerini iletti.

Manisa Ovası bozkurt yuvası’, ‘Ne keyifli Türküm diyene’, ‘Sinan Bozkurt’, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Biz Türk’üz, Türkçüyüz Atatürkçüyüz’, ‘Oylar Oğan’a yürüyelim Turan’a’ sloganları eşliğinde konuşan Oğan, “10 dakika konuşacağım sonra öbür bir cumhurbaşkanı adayı geleceği için ayrılacağız. Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Bizim ötekiler üzere büyükşehir belediye liderlerimiz, havuz medyamız, havuzda biriken paralarımız yoktu. Bizim sizin üzere Türk gençliğimiz vardı. Biz bugün buraya miting yapamaya gelmedik lakin siz bugün burayı miting alanına çevirdiniz. Siz Manisa Ovasının bozkurt yuvası olduğunu gösterdiniz Allah razı olsun. Sırada Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve parlamento seçimlerinde bozkurtları yok sayanlara bozkurtlar diriliyor deme vakti. Atsız ne demişti? Okuyucular üzülmesin zira bozkurtlar diriliyor. Artık biz Türkiye’de terör örgütlerinin uzantılarını mecliste istemiyoruz dedik bunlar getirdiler birisini bir ittifaka oburunu öteki ittifaka yamadılar. Biz ise diyoruz ki ne Kandil Dağı ne domuz bağı. Onlar bizi yok saydılar biz çoğalacağız. Türk milliyetçilerinin ve Atatürkçülerin, Mustafa Kemal’in yolundan gidenlerin yalnız olmadığını gösterdiniz, memleket yönetme işinde biz de varız dediniz. Siz Türk milliyetçiliğinin iktidarına susamış sizler geldiniz burada bize güç verdiniz. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Buralarda büyük mitingler yapacağımız günler yakındır. Türk Milliyetçilerinin bu ülkeyi yöneteceği günler yakındır. Anketlerde bizleri yok sayanlar, televizyonlarda bizi yok sayanlar görsünler. Türk Milliyetçiliği onlar görmüyor onlar yok sayıyor diye yok olacak değil. Türk Milliyetçileri de Atatürkçüler de projeleriyle geliyor. Biz yalnızca Suriyeliler, Iraklılar gitsin demiyoruz. Biz yalnızca ve yalnızca milliyetçilik üzerinden siyaset yapmıyoruz. Bizim siyasetimizin temelinde gençlerimiz için, ekonomimiz için, tarımımız için projelerimiz var. Biz artık diyoruz ki 20 yıllık bu köhne iktidarla, köhne muhalefet gitsin diyoruz. Türkiye’nin geleceğini gençlerle, Türk gençleriyle bir arada inşa edelim diyoruz. Var mısınız?” demesi üzerine vatandaşlar daima bir ağızdan ‘Varız’ cevabı verdi.

Sinan Oğan Kılıçdaroğlu’nun mitingi nedeniyle güzergahını değiştirerek Manisa ziyaretini ağır ilgi altında tamamladı. – MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset