Ulusal Eğitim Bakanı Özer, Ordu'nun İkizce ilçesini ziyaret etti

Ulusal Eğitim Bakanı Özer, Ordu’nun İkizce ilçesini ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Cumhurbaşkanımıza minnettarız. Nitekim son 20 yılda her alanda bu ülkenin hizmetle tanışmasına vesile oldu.” dedi.

Ordu‘dan AK Parti milletvekili adayı olan Özer, İkizce ilçesinde esnafı ziyaret etti.

AK Parti İlçe Başkanlığını da ziyaret eden Özer, burada yaptığı konuşmada, son 10-15 gün içerisinde Ordu’ya çok değerli yatırımları kazandırdıkları için duyduğu memnunluğu lisana getirdi.

Bakan Özer, bekleyen birçok projeyi süratli biçimde çözdüklerini belirterek, “İnşallah bundan sonra alınan hizmetlerin kapasitesinin artırılmasına yönelik her türlü dayanağı vereceğiz.” tabirini kullandı.

Ordu’yu çok daha yeterli noktalara taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Özer, “Cumhurbaşkanımıza minnettarız. Nitekim son 20 yılda her alanda bu ülkenin hizmetle tanışmasına vesile oldu. Tüm alanlarda anti demokratik uygulamaları, başörtüsü yasağından öteki alanlara kadar tüm adımlar atıldı. Her geçen gün ülkemizin güçlenmesi için gayret sarf ediyor. Gece gündüz demeden, hatta sıhhatini bile riske atacak halde çalışıyor.” diye konuştu.

Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak vatandaşların imkanlarını uygunlaştırmak için hizmetlere devam edeceklerini kaydederek, şunları söyledi:

“Sadece seçim öncesi değil, seçim sonrası da sık sık bir ortaya geleceğiz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz kelamların hepsini yerine getireceğiz. Mümkünse de bunları seçimden evvel yapacağız. Onları da yüzde 80 oranında gerçekleştirdik. Ulusal Eğitim Bakanlığının gerçekleştirme oranı ise yüzde yüz.”

Bundan sonra da yatırımların devamının geleceğini belirten Özer, “Durmak yok, yola devam.” dedi.

Bakan Özer, daha sonra İkizce Belediyesini ziyaretinde, kendisine ilçeyle ilgili taleplerin olduğunu, bu talepleri değerlendireceklerini söz etti.

Mesleki eğitim merkezlerinin son bir yılda ülkenin çırak, kalfa ve ustalık muhtaçlığını karşılama noktasında çok büyük işler gördüğüne dikkati çeken Özer, “Bir sene evvel yaklaşık 159 bin çırak, kalfa varken şu anda 1 milyon 400 bin düzeyinde. Bu çırak kalfa içerisinde 39 bin bayanımız eğitim alırken bugün bu sayı 443 bine çıktı.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Hayati Akçay – Siyaset