Rusya hududunda patlama, tren raydan çıktı

Rusya hududunda patlama, tren raydan çıktı

– Rusya hududunda patlama, tren raydan çıktı

MOSKOVA – Rusya’nın Ukrayna hududunda bulunan Bryansk bölgesinde raylara döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu yük treninin alev alarak raydan çıktığı belirtildi.

Rusya’nın Bryansk Bölge Valisi Aleksandr Bogomaz yaptığı açıklamada, Ukrayna’ya 60 kilometre uzaklıktaki Bryansk-Unecha tren çizgisinde patlama meydana geldiğini duyurdu. Mahallî saatle 10.17’de meydana gelen patlama sonucu bir lokomotifin alev aldığı ve 7 vagonun ise raydan çıktığı belirtildi. Petrol eserleri ve kereste taşıyan trende çıkan yangını söndürmek için olay yerine itfaiye takımları sevk edildi. Lokal kaynaklar tarafından yapılan açıklamada, olayda yaralanma ve can kaybı olmadığı belirtildi.

Rusya’nın Ukrayna ve Belarus hududundaki Bryansk bölgesinde savaşın başlamasından bu yana çeşitli noktalarda patlamalar meydana gelmişti.

Öte yandan, Rusya bugün Ukrayna’ya yönelik taarruzlarına devam ediyor. Ukrayna ordusundan yapılan açıklamada, gece saatlerinde Rusya tarafından fırlatılan 18 seyir füzesinden 15’inin imha edildiği belirtildi. Pavlohrad kentindeki hücumlar sonucu maddi hasar meydana geldiği ve 34 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yeni