Ulusal Eğitim Bakanı Özer: Cumhurbaşkanımız Türkiye Yüzyılı'nda da daha fazlasını vermek için yola çıktı

Ulusal Eğitim Bakanı Özer: Cumhurbaşkanımız Türkiye Yüzyılı’nda da daha fazlasını vermek için yola çıktı

MİLLİ Eğitim Bakanı ve Ordu milletvekili adayı Mahmut Özer, “Sayın Cumhurbaşkanımız son 20 yılda bu ülkenin evlatlarına, bu ülkenin vatandaşlarına hak ettiğini verdi ve Türkiye Yüzyılı’nda da daha fazlasını vermek için yola çıktı” dedi.

Milli Eğitim Bakanı ve Ordu milletvekili adayı Mahmut Özer, Gülyalı ilçesinde partisinin seçim uyum merkezinin açılışına katıldı. Partililer tarafından karşılanan Özer, burada yaptığı konuşmada, Ordu’yu orijinal hizmetlerle daima birlikte çok daha uygun noktalara taşıyacaklarını söyledi. Türkiye‘nin her alanda hizmetle tanıştığını belirten Özer, “İnşallah Ordu’muzu yepisyeni hizmetlerle daima birlikte çok daha yeterli noktalara taşıyacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde değerli Gülyalılar tüm alanlarda eğitimde, sıhhatte, ulaştırmada, altyapıda, güçte ki değerli Bakanımızın temellerini atmış olduğu güçteki yatırımlar meyvelerini bugün vermeye başladı. Savunma endüstrinde, her alanda nitekim Türkiye hizmetle tanıştı” diye konuştu.

‘TÜRKİYE YÜZYILI’NDA DA DAHA FAZLASINI VERMEK İÇİN YOLA ÇIKTI’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkenin vatandaşlarına hak ettiğini verdiğini tabir eden Özer, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 20 yılda eğitimle ilgili tüm meseleler çözüldü tıpkı başka alanlardaki meselelerin çözüldüğü üzere. Ordu’da 12’si hastane olmak üzere 52 tane sıhhat merkezi açıldı. 8 bin 301 derslik yapıldı Ordu’ya. Bugün Ulaştırma Bakanımız anlattı, Ordu’ya yapılan yatırımları, yolları,tünelleri, tünel uzunluklarını. Yani Sayın Cumhurbaşkanımız son 20 yılda bu ülkenin evlatlarına, bu ülkenin vatandaşlarına hak ettiğini verdi ve Türkiye Yüzyılı’nda da daha fazlasını vermek için yola çıktı. Ben inanıyorum ki siz pahalı Gülyalılı hemşehrilerimiz Sayın Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayacaktır. Bu kutlu yürüyüşün yoldaşları olarak her vakit Cumhurbaşkanımızın yanında yer alacağınızdan en ufak bir kuşkum yok. İnşallah bizler de değerli milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Liderimiz, belediye liderlerimizle, aday arkadaşlarımızla birlikte Ordu’muzu çok daha âlâ noktalara taşımak için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Bunun birinci örneklerini şu 10 gün içerisinde verdik. Ordu’nun 2023’teki eğitim yatırımı yalnızca 491 milyondu. O vilayet kıymetlendirme toplantısında onu yaklaşık 2 milyara çıkarttık. İlçeleri gezerken vermiş olduğumuz yeni yatırımlarla dün akşam hesapladım, 3 milyara çıkmış. Biz bunu dilek, temenni olarak yapmadık, yatırımı karar verdiğimiz anda sonraki gün yatırımı maliyeti, bütçesi, ihalesini Ordu’muza geldi. Yani şu anda Ordu’ya 3 milyarlık yeni eğitim yatırımı yapılıyor.”

Bakan Özer, konuşmasının akabinde seçim uyum merkezinin açılış kurdelesini kesti. Özer, ilçedeki balıkçılarla da bir ortaya gelerek, sıkıntıları dinledi. Ayrıyeten Özer, otizmli Murat Yeşilyurt ve annesi Sevinç Yeşilyurt’un çay davetini kırmayarak, konutlarına konuk oldu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset