İSTEKLİ GİTTİĞİ ZELZELE BÖLGESİNDE HAYATININ AŞKINI BULDU

İSTEKLİ GİTTİĞİ ZELZELE BÖLGESİNDE HAYATININ AŞKINI BULDU

KAHRAMANMARAŞ merkezli zelzelelerin akabinde Isparta’dan Pazarcık ilçesine giden AFAD gönüllüsü Batuhan Akbaş (23), misyonlu olduğu sahra çadırına tedavi için gelen Sevilay Şahin (23) ile tanıştı. İkili ortasında başlayan arkadaşlık, bir müddet sonra aşka dönüştü. Çift, Ramazan Bayramı’nın birinci günü nişanlanıp, evlilik için birinci adımı attı.

Isparta’da kombi bakım-onarım teknisyenliği yapan Batuhan Akbaş, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların 2’nci gününde AFAD gönüllüsü olarak Pazarcık ilçesine gitti. Akbaş, Atatürk Parkı’nda kurulan sahra çadırında tabiplere yardım etmek için görevlendirildi. Akbaş, zelzelenin 4’üncü gününde rahatsızlığı nedeniyle sahra çadırına getirilen Sevilay Şahin’in tedavisi ile yakından ilgilendi. Şahin, 1 günlük tedavisinin akabinde taburcu oldu.

BİRBİRİNE AŞIK OLDULAR

Deprem bölgesindeki vazifesinin 8’inci gününden sonra Isparta’ya dönen Akbaş ile Şahin, görüşmeyi sürdürdü. Bir mühlet sonra ikili, birbirine aşık oldu. Ramazan Bayramı’nın birinci günü Akbaş, ailesi ile Pazarcık’a gidip, Şahin’i istedi. Nişan merasimi de Şahin’in hafif hasar gören konutunda yapıldı.

Depremden sonra konutlarının iç kısmında hafif hasar oluştuğunu ve bir köye sığındıklarını belirten Sevilay Şahin, “Köyde otururken ansızın baş dönmesi ile rahatsızlığım başladı. Ailem beni ilçedeki sahra çadırına götürdü. Burada tedavim sürerken; Batuhan benimle yakından ilgilendi. Taburcu olduğum sırada babam Batuhan’ın numarasını istemişti. Evvel babamın telefonundan görüşmeye devam ettik. Batuhan daima beni soruyormuş, sonra kendi telefonumdan görüşmemiz sürdü” dedi.

‘DÜĞÜNÜ AĞUSTOS AYINDA YAPMAYI PLANLIYORUZ’

Batuhan Akbaş da Pazarcık’taki vazifesinin 8’inci gününde Isparta’ya döndüğünü belirterek, “Sahra çadırımızda kendisini gördükten sonra beğendim. Babasıyla konuştuğumuz müddet zarfında da her aradığımızda Sevilay’ı soruyordum. Aşikâr bir mühlet sonra sevgili olduk. ‘Seni hakikaten sevdim’ dedim. Daha sonra ailelerimiz tanıştı, akabinde istemeye gittik. Bayramın birinci günü de nişanlandık. Düğünü de ağustos ayında yapmayı planlıyoruz. Evlendikten sonra Isparta’da yaşamayı düşünüyoruz” diye konuştu. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki