Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, MÜSİAD Trabzon Şubesi Üyeleriyle Buluştu

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, MÜSİAD Trabzon Şubesi Üyeleriyle Buluştu

MÜSİAD ÜYELERİYLE BULUŞTU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şubesi üyeleri ile bir ortaya geldi.  Burada konuşan ve yapılan işlerin yararlı olup, ülkeye, kentlere kıymet katması için sivil toplum ve meslek örgütleriyle çalışılması gerektiğini aktaran Bakan Karaismailoğlu, “Bize vereceğiniz takviyeler kesimlerin gelişmesine de taraf verecektir. Son 21 yıldır akla hayale gelmeyecek pek çok projeyi yaptık. Bunların sonucunda ülkemiz gelişiyor, büyüyor. Güçlü altyapı olduğunda bütün kesimler süratli ilerliyor” dedi.

‘ÜRETİMİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ’?Ülkenin ve bölgelerin kalkınma planları olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği 1 trilyon ihracat gayesi doğrultusunda bir taraftan yatırımları yapacaklarını bir taraftan güçlü siyasetler geliştireceklerini kaydeden Karaismailoğlu, “Üretimin önünü açacağız. Üretim arttıkça istihdam artacak. Bunun yanında turizm; ülkemiz, Karadeniz, Trabzon için bulunmaz nimet, bacasız sanayi. Bunlar da ulaşım ve altyapı yatırımları sayesinde çok daha süratli gelişiyor. Yatırımlar üzere kesimlerin de gelişmesi için planlar yapılmalı” diye konuştu.Salgın sonrasında turizmin süratle büyüdüğünü, hizmetin kalitesinden ödün verilmemesi gerektiğini vurgulayan Karaismailoğlu, bunları yaparken tabiat ve tabiatın da korunmasına dikkati çekti.Trabzon’da mega yatırımları daha evvelden açıkladıklarını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “Sanayide Trabzon’un neler üretmesi gerektiğini üniversiteler, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ile oturup master plan çerçevesinde netleştirmemiz lazım. Bunun için daha fazla bir ortaya geleceğiz” formunda konuştu.’KAOS DEVİRLERİNE DÖNME LÜKSÜMÜZ YOK

14 Mayıs seçimlerinde değinerek “Kimse kaos istemez” diyen Bakan Karaismailoğlu, “Kimse kaos istemez. Herkes memleketinin selameti için, daha güzel koşullarda yaşaması için karar verir. Bunu da vatandaşımıza anlatmamız gerekiyor. Karşımızdakilerin o denli bir kaygıları yok. Yalnızca iktidar olmak uğruna bütün şer odaklarıyla iş birliği içindeler. Bu memleket sorunu; 21 yıl sonra kaos periyotlarına dönme lüksümüz yok” tabirlerini kullandı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İktisat