Can Tanrıyar tutuklanarak cezaevine gönderildi

Can Tanrıyar tutuklanarak cezaevine gönderildi

Can Tanrıyar tutuklanarak cezaevine gönderildi

İSTANBUL – İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Muhammed Yakut isimli kuşkulu ile bir arada ‘nitelikli yağmaya teşebbüs’ kabahatini işlediği argümanıyla gözaltına alınan Can Tanrıyar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Muhammed Yakut isimli şüphelinin yapmış olduğu hata içerikli görüntü paylaşımlarına ait yürütülen soruşturma kapsamında, kuşkulu Hüseyin Can Tanrıyar’ın kuşkulu Muhammed Yakut’a görüntü paylaşımlarında kullanması için bilgi, evrak, fotoğraf üzere transferlerde bulunduğu tespit edilmişti. Ayrıyeten, şüphelilerin görüntü paylaşım süreci ve öncesinde birlikte hareket ettiklerine yönelik tespitler de yapılmıştı.

Şüpheli Tanrıyar’ın kuşkulu Yakut ile birlikte fikir ve aksiyon birliği içerisinde müşteki bir öbür şahsa yönelik ‘nitelikli yağmaya teşebbüs’ hareketinde bulunduğu da soruşturma kapsamında belirlenmişti. Kelam konusu tespitler kapsamında Tanrıyar hakkında gözaltı kararı verilmişti. Tanrıyar Beşiktaş’ta bulunan konutundan geçtiğimiz günlerde polis takımları tarafından gözaltına alınmıştı.

Can Tanrıyar, emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde bugün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Kuşkulu, savcılıkta verdiği sözün akabinde çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sema Demir – 3. Sayfa