Türk Telekomlu oyuncular, 7Days Avrupa Kupası'nı kazanacaklarına inanıyor

Türk Telekomlu oyuncular, 7Days Avrupa Kupası’nı kazanacaklarına inanıyor

LAS Türk Telekom Erkek Basketbol Kadrosu’nun oyuncuları, 7Days Avrupa Kupası finalinde İspanya temsilcisi Gran Canaria ile oynayacakları maçı kazanarak kupayı kaldırmak istediklerini belirtti.

Gran Canaria ile tertibin finalinde oynayacağı maç için İspanya’ya hareket eden oyuncular, uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Takım kaptanı Semih Erden, Gran Canaria gayretinin kadro için çok kıymetli bir müsabaka olduğunu söz etti.

Finalde olmayı çok istediklerini belirten Semih, “İstediğimiz üzere finale kadar gelebildik. Önümüzde bir maç kaldı. Gran Canaria bildiğimiz bir rakip. Ne yapmamız ve ne yapmamamız gerektiğini çok güzel biliyoruz. Bu maçı kazanmak için alana çıkacağız. Ülkemize bu kupayı getirmek istiyoruz. İnşallah da bunu başarırız. Kaptan olarak, grubun gücü ve motivasyonunun yüksek olduğunu söyleyebilirim.” diye konuştu.

Takımın Fransız basketbolcusu Axel Bouteille de “Çok heyecanlı bir maç olacak. Son gücümüzle hazırlığımızı yapıyoruz ve çarşamba günü oraya kazanmak için çıkacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın deneyimli oyuncularından Mehmet Yağmur da final maçına çıkacakları için heyecanlı olduklarını lisana getirdi.

Erkan Yılmaz: “Bir hayalimiz var”

Oyunculardan Erkan Yılmaz ise İspanya seyahatinin başlamasından itibaren yavaş yavaş heyecanlandıklarını vurgulayarak, “Bir hayalimiz var. İnşallah onu gerçekleştirmek ve kupayı kazanmak için oraya için gidiyoruz.” tabirini kullandı.

Basketbolculardan Berk Demir de Gran Canaria’nın bu dönem konutunda maç kaybetmediğini hatırlatarak, “Normal dönemde iki maçta da yeterli gayret ettik. Tekrar kendimize güveniyoruz. Heyecanlıyız ve inanıyoruz. Çok güç bir deplasman maçı olsa da kazanıp kupayı Türkiye’yi getirmek tek gayemiz.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Muhammed Boztepe – Spor