Türk Telekom kafilesi uçakta final maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu

Türk Telekom kafilesi uçakta final maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu

7Days EuroCup final gayreti öncesi uçakta değerlendirmelerde bulunan Türk Telekom basketbol grubu atletleri kazanacaklarının kelamını verdiler.

7Days EuroCup finalinde İspanya‘nın Gran Canaria grubuyla eşleşen Türk Telekom atletleri, seyahat esnasında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Kadro kaptanı Semih Erden, 3 Mayıs Çarşamba günü oynanacak final maçı için rakibin düzgün ve makûs tarafları âlâ biçimde tahlil ettiklerini belirterek, “Bu maçı kazanmak için alana çıkacağız. Ülkemize bu kupayı getirmek istiyoruz. İnşallah da bunu başarırız” tabirlerine yer verdi.

“Bu maçı kazanmak için alana çıkacağız”

Takım kaptanı Semih Erden, finalde olmayı istediklerini belirterek, “İstediğimiz üzere finale kadar gelebildik. Önümüzde bir maç kaldı. Gran Canaria bildiğimiz bir rakip. Ne yapmamız ve ne yapmamamız gerektiğini çok yeterli biliyoruz. Bu maçı kazanmak için alana çıkacağız. Ülkemize bu kupayı getirmek istiyoruz. İnşallah da bunu başarırız. Kaptan olarak, kadronun gücü ve motivasyonunun yüksek olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

Takımın Fransız basketbolcusu Axel Bouteille şu değerlendirmelerde bulundu: “Çok heyecanlı bir maç olacak. Son gücümüzle hazırlığımızı yapıyoruz ve çarşamba günü oraya kazanmak için çıkacağız.”

“Türkiye’ye bir Avrupa kupası getireceğiz”

Sporculardan Erkan Yılmaz ise İspanya seyahatinin başladığından itibaren heyecanlandıklarını söyleyerek, “Bir hayalimiz var. İnşallah onu gerçekleştirmek ve kupayı kazanmak için oraya için gidiyoruz” diye konuştu.

Berk Demir de Gran Canaria’nın bu dönem konutunda maç kaybetmediğini hatırlatarak, “Normal dönemde iki maçta da âlâ çaba ettik. Tekrar kendimize güveniyoruz. Heyecanlıyız ve inanıyoruz. Çok güç bir deplasman maçı olsa da kazanıp kupayı Türkiye’yi getirmek tek amacımız” tabirlerine yer verdi. – MADRİD

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor