Memleket Partisi Meclis Üyesi Ahmet Meşe, Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini söyleyip istifa etti: Seçimlerde tek yürek olunmalı

Memleket Partisi Meclis Üyesi Ahmet Meşe, Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini söyleyip istifa etti: Seçimlerde tek yürek olunmalı

Seçimlere kısa mühlet kala Memleket Partisi bir istifa sarsıntısıyla daha sarsıldı. Partinin kurucu ve Parti Meclisi üyesi olan Ahmet Meşe, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu destekleyeceğini belirterek Memleket Partisi’nden istifa etti.

“BU SEÇİMDE TEK YÜREK OLUNMALI”

Meşe’nin toplumsal medyada paylaştığı istifa bildirisinde şu sözler yer aldı: “Ulu başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm bileşenlerinin yine işlediği bir Türkiye inşa etmek en büyük amacımızdır. 14 Mayıs seçimi, evlatlarımızın geleceğinin belirleneceği, parlamenter rejimin tekrar şekilleneceği, insan onuruna yakışır hukuk ve ekonomik tertibe geçişin sağlanacağı velhasıl Türkiye’nin geleceğinin oylanacağı tarihi bir seçim olacağından; bu seçimde tek yürek olunmasının, birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesinin büyük değer arz ettiği bir gerçektir.

“KILIÇDAROĞLU VE MİLLET İTTİFAKI’NIN DESTEKLENMESİ GEREKTİĞİ İNANCINDAYIM”

Bu nedenle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde bu sahiden hareketle, farklı görüşlerdeki siyasi partilerin ve bireylerin bir ortaya geldiği Millet İttifakının desteklenmesi gerektiği inancındayım. Bu münasebetlerle Parti Meclis üyesi olduğum Memleket Partisinden istifa ettiğimi belirtir, Sayın Muharrem İnce ve çalışma arkadaşlarıma yaklaşık iki yıldır bana göstermiş oldukları ilgiden ötürü teşekkür ederim.”

ZONGULDAK’TA TOPLU İSTİFALAR