Türk Telekom, 7Days Avrupa Kupası'nı kazanmak için alana çıkıyor

Türk Telekom, 7Days Avrupa Kupası’nı kazanmak için alana çıkıyor

Türk Telekom Basketbol Kadrosu’nun oyuncularından Erkan Yılmaz, 7Days Avrupa Kupası finalinde karşılaşacakları İspanya temsilcisi Gran Canaria‘yı yenmek için alana çıkacaklarını belirterek, “O gün parkede ne olursa olsun maçı bırakmayan ve son düdüğe kadar o kupayı kazanmak için devam eden bir Türk Telekom olacak.” dedi.

Erkan Yılmaz, tertibin finalinde karşılaşacakları Gran Canaria karşılaşmasıyla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

“Finalde olmak çok farklı bir his. Bu saatten sonra son 40 dakika. Buraya kadar yaptığımız gayretler sonunda bu son 40 dakikayı oynama hakkı elde ettik. İnşallah kupayı kazanmak için İspanya’dayız. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. O gün parkede ne olursa olsun maçı bırakmayan ve son düdüğe kadar o kupayı kazanmak için devam eden bir Türk Telekom olacak.”

Takımın gücü ve motivasyonunun yüksek olduğunu lisana getiren Erkan, “Hepimiz bu kupayı kazanmanın hayalini kuruyor. Kimse bizden bu türlü bir muvaffakiyet beklemezken tırnaklarımızla hafriyata kazıya finale yükseldik. Bu son 40 dakikanın tadını çıkarmaya çalışacağız. Kazanırsak bizim için çok büyük bir muvaffakiyet olacak.” diye konuştu.

“Takımımızdaki 12 kişi de mesleğinin en âlâ dönemini geçiriyor”

Erkan Yılmaz, Türk Telekom’un ABD’li pivotu Tyrique Jones ile kendisinin kadronun ateşleyici gücü olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu ekipte hepimizin bir misyonu var. Başantrenörümüz Fazilet Can, maç maç bize nerede gereksinimi varsa söylüyor. Fazilet abi, nasıl ve neler yapacağımızı bize anlatıyor. Ben güç yönündeyim, birilerinin diğer vazifesi var. Bu sayede grup olabiliyorsun. Biz de kadro olduğumuzu finale yükselerek gösteriyoruz. Ekibimizdeki 12 kişi de mesleğinin en güzel dönemini geçiriyor. Bu bir grup oyunu. Ekip arkadaşlarımızla birbirimize güveniyoruz.”

Kaynak: AA / Muhammed Boztepe – Spor