Emre Belözoğlu ve Arda Turan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi

Emre Belözoğlu ve Arda Turan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi

Fatih Terim, kızı Buse Bahçekapılı, damadı Volkan Bahçekapılı, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera’nın da ortalarında bulunduğu çok sayıda kişinin “yüksek karlı bâtın fon” vaadiyle dolandırılması gündeme bomba üzere düştü.

ÖNCE İNANÇLARINI KAZANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü grupları yaptığı çalışmada şube müdürü Seçil Erzan’ın elden yüksek paralar vererek müştekilerin inancını kazandığını daha sonra ise 55 milyon dolarlık bir haksız kar elde ettiğini saptadı.

BANKA MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

Müştekilere vadettiği ölçüleri ödemeyen ve yapılan şikayetler sonrası tutuklanan Seçil Erzan’ın elde ettiği paraların yurt dışına çıkarılma ihtimali üzerinde duran takımlar, şüpheliyle birlikte hareket ettikleri bedellendirilen 5 zanlının, olay tarihlerinde çok sefer yurt dışına giriş çıkış yaptığını belirledi. Çalışmalarını tamamlayan takımlar, İstanbul, Edirne ve Tekirdağ’da düzenlenen eş vakitli operasyonda 5 zanlıyı yakaladı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü tutuklanırken 2’si isimli denetim kararları uygulanarak hür bırakıldı.

İKİ İSİM ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ

Olayın yankıları sürerken bankacı tarafından dolandırılan Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşerek yardım istedikleri öğrenildi. Görüşme sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya talimat veren Erdoğan’ın “Bu sıkıntıyı çözün” dediği belirtildi.

DENİZBANK AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan Denizbank da Levent Büyükedere Şubesi Müdürü’nün karıştığı olaya ait açıklama yaptı. Açıklamada 7 Nisan’da bankaya birinci şikayetin ulaştığını ve bunun üzerine inceleme başlatıldığı, 10 Nisan’da raporun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verildiği ve Seçil Erzan’ın tıpkı gün gözaltına alındığı belirtildi. Evrakların geçersiz olduğunu açıklayan DenizBank, “Seçil Erzan tarafından düzenlendiği tez edilen, mevzuatta karşılığı olmayan, afaki meblağlar içeren, ödeme taahhüdü bulunmayan, ajanda yaprağına ya da düz A4 kağıda yazılan bir kısım dokümanlardır” sözlerini kullandı.

Açıklamada, “Sistem büsbütün bankamız ve şubelerimiz dışında şahıslar tarafından kurulmuş bir yapılanmadır” denildi.