TOGG'un birinci teslimatı Elazığ'a ulaştı

TOGG’un birinci teslimatı Elazığ’a ulaştı

Togg‘un birinci teslimatı Elazığ‘a ulaştı

ELAZIĞ – Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal arabası Togg, Elazığ‘daki sahibine teslim edildi. TOGG vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal arabası TOGG T10X için kura çekimleri yapılmıştı. Kuranın akabinde Kula rengi TOGG, bugün Elazığ‘da Turgay Akgün’e teslim edildi. Elazığ trafiğinde yerini alan 23 LN 023 plakalı TOGG, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Turgay Akgün, “Bizde birinci 10’da olabilmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Dayanılmaz bir otomobil. Sahip olmak isteyen herkes umarım sahip olur. Emeği geçen herkesin eline sıhhat. Hiç ses yok. Yalnızca müzik sesi var. Onun haricinde ne yol sesi ne de motor sesi var. Hiçbir şey yok. Elazığ’ın birinci TOGG’u. Elazığ’ımıza birinci getirebilmenin de memnunluğunu yaşıyoruz. Vatandaşların ilgisi fevkalade. Biz kimseye haber vermedik. Vermediğimiz halde bu biçimde. Yalnızca çekirdek ailemizle teslim almak istemiştik” dedi.

Vatandaşlardan Abdullah Kara, “Ben 38 yıl Almanya’da kaldım. Daha evvel bu kadar konforlu bir araç görmedim. Sahiden çok harika” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kamil Cankılıç – Yeni