TFF Lideri Büyükekşi: "Biz hiç kimseden, hiçbir biçimde etkilenmeyiz"

TFF Lideri Büyükekşi: “Biz hiç kimseden, hiçbir biçimde etkilenmeyiz”

– TFF Lideri Büyükekşi: “Biz hiç kimseden, hiçbir biçimde etkilenmeyiz”

Ankaragücü Lideri Faruk Koca :

“Federasyonumuzun bütün kulüplere tıpkı perspektifte bakıp, futbolun pahasını topluca artırmasını sağlayan her adımı sonuna kadar destekliyoruz”

TFF Lideri Büyükekşi’den, Mke Ankaragücü‘ne ziyaret

ANKARA – Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca‘yı kulüp binasında ziyaret etti. Kulüplerin TFF’ye yaptığı ziyaretlerin rastgele bir olumlu ya da olumsuz durum oluşturmayacağını söyleyen Büyükekşi, “Biz hiç kimseden, hiçbir biçimde etkilenmeyiz. Bunlar beyhude. Herkes çıkıp futbolunu oynasın” dedi.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, MKE Ankaragücü’nün Beştepe tesislerini ziyaret ederek, kulüp lideri Faruk Koca ile bir ortaya geldi. İki lider, basına kapalı gerçekleştirilen toplantının akabinde açıklamalarda bulundu. Türk futbolunu geliştirmeye yönelik 10 yıllık bir projeye başladıklarını aktaran Büyükekşi, “Türk futbolunun günlük sıkıntıları var. Günlük meselelerle kendimizi çok meşgul edince, orta ve uzun vadede kaybediyoruz. 10 yıllık bir strateji planı çalışıyoruz. Belçika’da dünyada binden fazla kulüple çalışmış ‘Double Pass’ ile bir projeyi başlattık” diye konuştu.

“Bütün ekiplerimize eşit mesafedeyiz”

Her kulübe eşit yaklaşımda durduklarını söyleyen Lider Büyükekşi, “Önümüzdeki 1 yıllık devirde antrenörlerin eğitimi olacak. Daha sonra da akademilerin yıldızlanması ve kontrolleri olacak. Bu proje Türk futbolu açısından çok kıymetli. Ankaragücü‘nün de bu mevzuda yaptığı ‘SAGEM’ Projesi çok hoş. Bu hususta da çok mutluyum. Bundan sonraki periyotta de yapmak istediğimiz şey evvel Harika Lig, sonra da 1. Lig’in kulüplerine tıpkı eğitimi vermek. Hepsinin alt yapıya ehemmiyet vermesini sağlamak. Bütün gruplarımıza eşit uzaklıktayız. Hepsinin tıpkı formda gelişmesini, ligde çaba etmesini istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“Biz hiç kimseden hiçbir formda etkilenmeyiz”

Faruk Koca: “Federasyonumuzun bütün kulüplere birebir perspektifte bakıp, futbolun kıymetini topluca artırmasını sağlayan her adımı sonuna kadar destekliyoruz”

MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca ise Türk futbolunun marka pahasının geliştirilmesi gerektiğini lisana getirerek, “Türkiye’deki bütün futbol paydaşlarını harekete geçirmeden marka bedelini yükseltmek mümkün değil. Bunu yaparken de akademilerin gelişmesi olmazsa olmazdır. Liderimizin, Anadolu’daki futbol potansiyelini harekete geçirmesi ismine yaptığı ziyaretler çok kıymetli. Sorunlar üzerinden manipülasyon yapmamak lazım. Federasyonumuzun bütün kulüplere birebir perspektifte bakıp, futbolun kıymetini topluca artırmasını sağlayan her adımı, Ankaragücü olarak sonuna kadar destekliyoruz. Marka kıymetimiz düşüyor. Burada bir sorun var. Bu sorunu hakikat tespit edip kendi kıymetlerimizi ortaya çıkarmak lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali Nargüner – Spor