Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan: 'Seçimlerde anahtar bir parti pozisyonuna geldik'

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan: ‘Seçimlerde anahtar bir parti pozisyonuna geldik’

YENİDEN Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, “Yapıcı muhalefet anlayışı yalnızca eleştiren değil tahlili de ortaya koyan siyaset anlayışı, siyasete nezaket getiren yaklaşımı, milletimizin teveccühüne layık olmasına sebep oldu. Çok kısa müddet içerisinde Yine Refah Partimiz Türkiye siyasetinin değerli aktörlerinden bir tanesi haline geldi ve bu 14 Mayıs seçimleri öncesinde de seçim sonucunda belirleyici olacak anahtar bir parti pozisyonuna geldi” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, 14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Bilecik’te partililerle buluştu. Pir Edebali Kongre Merkezi’ne geçen ve burada bir konuşma yapan  Erbakan; Tekrar Refah Partisi’nin seçimlerde kıymetli aktörlerden biri olacağını belirterek, şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği üzere Tekrar Refah Partisi kısa müddette çok büyük ara kat etti 300 bine yakın resmi üyesi, 81 vilayet 900’den fazla ilçede teşkilatlanmasını tamamlamasıyla seçime girme yeterliliğini 1 yıldan kısa müddette elde etmesi, binlerce köy ve mahalle teşkilatının kurulmuş olması, 100 bine yakın sandık baş müşahidinin belirlenmesi, bütün vilayetlerimizde istisnasız gençlik ve hanım kollarımızın tamamlanmış olması ve ikisi de birbirinden muazzam 2 büyük kongremizin gerçekleştirilmesi ki en sonuncusu 6 Kasım’da ikinci büyük kongremiz Ankara Arena’da 65 bin insanın iştirakiyle Türk siyaset tarihine geçen bir kongre oldu. Bütün bu süratli gelişmesi ve bir de üzerine yapan muhalefet anlayışı yalnızca eleştiren değil tahlili de ortaya koyan siyaset anlayışı, siyasete nezaket getiren yaklaşımı milletimizin teveccühüne layık olmasına sebep oldu. Çok kısa mühlet içerisinde Yine Refah Partimiz Türkiye siyasetinin kıymetli aktörlerinden bir tanesi haline geldi ve bu 14 Mayıs seçimleri öncesinde de seçim sonucunda belirleyici olacak anahtar bir parti pozisyonuna geldi” sözünü kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRDİ

Erbakan, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar getireceğine ait telaffuzlarını eleştirerek, “Diyorlar ki ‘Efendim yeterli çok hoş helikopter yaptınız, uçak yaptınız, tank yaptınız, TCG Anadolu gemisi yaptınız, İHA yaptınız, SİHA yaptınız. Düzgün de milletin karnı aç fakirlik var. İşsizlik var, ekonomi zahmetli, enflasyon var. Tamam gerçek söylüyorsun biz de bunlardan kurtulmak için çalışacağız. Bunlardan bu milleti bu ülkeyi sen mi kurtaracaksın? Güya kendisi kurtaracakmış üzere. Diyor ki ‘Efendim 300 milyar dolar daha borç getireceğim’ ya biz zati borçtan kurtulmaya çalışıyoruz. Sen ‘300 milyar dolar daha borç getireceğim’ diyorsun. Ulusal kaynak paketlerin var mı? Borç almadan, varlıklarımızı satmadan, cenabı Allah’ın verdiği zenginlikleri şu halde kaynağa dönüştüreceğim’ dediğin bir projem var mı? Yok, ‘Londra’daki tefecilerden 300 milyar dolar borç alacağım’ O borcun faizi ne olacak? Onun geri ödemesi ne olacak? Tekrardan milletin üstüne sırtına, yük olarak binecek” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset