Takıntılı adam, Ereğli'de bir bayanı öldürdü

Takıntılı adam, Ereğli’de bir bayanı öldürdü

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde takıntılı olduğu 1 çocuk annesi Yeşim Sönmez’i (36) evinin önünde pompalı tüfekle öldüren Başaran Çevikoğlu (39) adliyeye sevk edildi.

Olay, dün saat 20.00 sıralarında Ereğli ilçesine bağlı Ömerli Mahallesi’nde meydana geldi. Saltukova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde çalışan Başaran Çevikoğlu, arabayla Yeşim Sönmez’in konutunun önüne geldi. Yeşim Sönmez de motosikletini park edip meskene girmeye çalıştığı sırada Başaran Çevikoğlu ile karşılaştı. Çevikoğlu, bayanın önünü katıca ikili ortasında tartışma çıktı. Argümana nazaran Başaran Çevikoğlu, arabasından aldığı pompalı tüfekle Yeşim Sönmez’e 2 el ateş açtı. Başından ve göğsünden yaralanan bayanı gören mahalle halkı durumu, sıhhat gruplarına haber verdi. Bu sırada saldırgan ise olay yerinden kaçtı. Ağır yaralanan Sönmez, kaldırıldığı Ereğli Devlet Hastanesi’nde tabiplerin tüm müdahalelerine karşın ömrünü yitirdi. Başaran Çevikoğlu’un bir müddettir Yeşim Sönmez’i rahatsız ettiği ve takıntılı olduğu belirtildi.  Yeşim Sönmez’in daha evvel evlenip boşandığı ve 12 yaşında bir kız çocuğunun olduğu öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİOlayın akabinde kaçan Başaran Çevikoğlu, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde polis tarafından yakalandı. Kuşkulu gözaltına alındı. Emniyetteki süreçleri tamamlanan Çevikoğlu, güvenlik tedbirleri altında polis tarafından Ereğli Adliyesi’ne sevk edildi.MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLECEKHayatını kaybeden Yeşim Sönmez’in cenazesinin, yarın Ereğli ilçesinde sabah saatlerinde ‘helallik’ alınmasının ardından memleketi olan Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Gündoğan köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sinan Kabatepe – 3. Sayfa