SPOR WBC boks gecesinde Seren Ay Çetin ve Arda Avcı tarih yazdı

WBC boks gecesinde Seren Ay Çetin ve Arda Avcı tarih yazdı (1)

Seren Ay Çetin dünyanın 1 numarası olmak için maça çıkamaya hak kazandı

Arda Avcı WBC Asya şampiyonu oldu

Seren Ay Çetin: Nitekim hoş bir maç oldu

Güzel bir muvaffakiyet elde ettik”

“Önümüzde dünya şampiyonluğu unvan maçı var”

Şeyma Döğücü: bu türlü hoş sporları, heyecanlı karşılaşmaları Sancaktepe’de ağırlamış olmaktan ötürü çok mutluyuz

Eyüp Gözgeç: Hoş bir boks gecesi yaşandı

Arda Avcı: Nakavt ile inşallah çalışmamın karşılığını verdiğimi düşünüyorum

“Hedefim dünya şampiyonluğu”

Uğur DEMİRKIRDI – Mustafa AKIN / İSTANBUL, (DHA) – Profesyonel boksta tarih yazan Seren Ay Çetin, WBC Silver Gold kemeri koruyarak dünyanın bir numarası olma maçına çıkmaya hak kazandı. Arda Avcı ise WBC Asya şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

DSmart ‘tan canlı yayınlanan ve dün 15.30’da başlayıp 03.00’te sona eren WBC Şampiyonlar Gecesi nefes kesen gayretlere sahne oldu. Birbirinden güçlü boksörler Sancaktepe Mustafa Öncel Spor Kompleksi’ndeki ringde kıyasıya gayret etti. Spor Smart 1 ve Spor Smart 2 ekranlarından canlı yayınlanan tertipte, profesyonel boksta tarih yazan Seren Ay Çetin, İspanyol Maria Del Carmen Romero Molina karşılaştı. Rakibini 10 raunt sonunda hakem puanları ile yenen Seren Ay Çetin, WBC Silver Gold kemeri koruyarak dünyanın bir numarası olmak için kıymetli bir maçı kazanmış oldu.

Arda Avcı ise mesleğinde 25 galibiyet, 3 yenilgi yaşayan Endonezyalı boksör Defriyanto Palulu ile WBC Asya şampiyonluk maçına çıktı. Rakibini birinci rauntta yenen Arda Avcı, WBC Asya şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

WBC Şampiyonlar Gecesi’nin başka maçlarında Emre Karaçeper Ortadoğu kemerinin sahibi oldu.

SEREN AY ÇETİN: SAHİDEN HOŞ BİR MAÇ OLDU

Çok keyifli olduğunu lisana getiren Kadıköy Boks Kulübü atleti Seren Ay Çetin, “Rakibimi tebrik ediyorum. Nitekim hoş bir maç oldu. Ancak küstü gitti, keşke bu türlü olmasaydı. Hareketi atlete yakışmadı fakat heyecanına veriyorum. Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Göğücü’ye çok teşekkür ediyorum, mükemmel bir gece oldu. Oynadığım en uygun gecelerden biriydi diyebilirim. Buraya gelen ve destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. ‘Seren Ay’ diye bağıran herkesin sesine sıhhat. Çalıştık ve zafer bizim oldu” diye konuştu.

“GÜZEL BİR MUVAFFAKİYET ELDE ETTİK”

Müsabaka anında dişliğine saç girdiğini ve çıkmadığını söz eden Seren Ay Çetin, “O beni inanılmaz rahatsız etti, midemi bulandırdı. Odağımı biraz dağıttı. Lakin olsun, bu cins aksilikler benim başıma geliyor, alıştım. 2 maç evvel de kaşım açılmıştı. Sonuç olarak hoş bir muvaffakiyet elde ettik” halinde konuştu.

“ÖNÜMÜZDE DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU UNVAN MAÇI VAR”

Önünde artık dünya şampiyonluğu unvan maçının kaldığını hatırlatan Seren Ay Çetin, “Sıradaki amacımız ve maceramız da bu. Birkaç gün dinlendikten sonra da bu maça hazırlanmaya başlayacağız” dedi.

ŞEYMA DÖĞÜCÜ: BU TÜRLÜ HOŞ KARŞILAŞMALARI AĞIRLAMIŞ OLMAKTAN ÖTÜRÜ ÇOK MUTLUYUZ

Seren Ay’ı tebrik eden Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Döğücü de, “Sporun başşehri olan Sancaktepe’de bu türlü hoş karşılaşmaları ağırlamış olmaktan ötürü çok memnunuz. Atletlerimizin hepsini tebrik ediyorum. İnşallah mesken sahipliğimizden şad kalmışsınızdır, yeniden bekleriz” tabirlerini kullandı.

EYÜP GÖZGEÇ: HOŞ BİR BOKS GECESİ YAŞANDI

Güzel bir boks gecesi yaşandığını tabir eden Türkiye Boks Federasyonu Lideri Eyüp Gözgeç, “Saat çok geç olmasına karşın hepimizin heyecanı devam etti. Seren Ay’ı da rakibini de tebrik ediyorum. Hoş bir maç oldu. Seyirci ve saha avantajını da âlâ kullandık. Bundan sonraki ömründe muvaffakiyetler diliyorum. Altın kemer maçında da inşallah birlikte oluruz. Daha fazla memnun olmak için daha çok çalışacağız” diye konuştu.

ARDA AVCI: NAKAVT İLE İNŞALLAH ÇALIŞMAMIN KARŞILIĞINI VERDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM

“HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”

Rakibini 1 dakika 42 saniyede nakavt ile yere seren Arda Avcı, önündeki amaçlar ile ilgili olarak ise, “Bir gün dinlenip sonrasında idmanlara devam edeceğim. Maksadım ülkemizi en âlâ formda temsil ederek dünya şampiyonluğuna oynamak” tabirlerini kullandı.

WBC’DEN DEPREMZEDELERE 20 BİN DOLAR

Dünya Boks Kurulu (WBC), Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen sarsıntı felaketine kayıtsız kalmadı. Zelzelenin birinci gününden beri bölgeye yardımlarda bulunan WBC, Şampiyonlar Gecesi’nde 20 bin dolar bağışladığını açıkladı. Dünya Boks Kurulu (WBC) İdare Şurası Üyesi Oksana Semenishina, çeki promotör Serdar Avcı’ya taktim etti.

SERDAR AVCI: TAKVİYELERİ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel