SPOR Depremzede çocuklar için pedal çevirdiler

SPOR Depremzede çocuklar için pedal çevirdiler

ANTALYA, (DHA)- ANTALYA’nın Kemer ilçesinde bu yıl 5’incisi düzenlenen Akra Gran Fondo Powered by AG Tohum Bisiklet Yarışı sona erdi. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 vilayette yıkıma neden olan sarsıntılardan etkilenen depremzede çocuklar için yapılan yarışta dereceye girenlere mükafatları verildi.

AKRA Hotels ana sponsorluğunda, Kemer Belediyesi takviyesi ve 13 ülkeden 570 atletin iştirakiyle gerçekleştirilen Akra Gran Fondo Powered by AG Tohum Bisiklet Yarışı’nın startı Mustafa Ertuğrul Aker Parkı önünden verildi. Starta Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Lider Yardımcısı Emin Gül, Antalya Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yavuz Gürhan, Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Lideri Yeliz Gül Ege, Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Lideri İstek Sönmez, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Lider Yardımcısı Şinasi Gürocak, BHM Otelcilik İdare Heyeti Lideri Haydar Barut, AKRA Gran Fondo Genel Yöneticisi Aydın Ayhan Güney ve AKRA Gran Fondo Proje Koordinatörü Haluk Özsevim katıldı.

Kaymakam Çam’ın damalı bayrağı sallamasıyla başlayan yarışta sportmenler, 98 kilometrelik Akra ve 49 kilometrelik AG Tohum parkurlarında pedal çevirdi. Almanya’dan Mısır’a, Belçika’dan İngiltere’ye, Amerika Birleşik Devletleri’nden Ukrayna’ya dünyanın farklı noktalarından gelen bisikletçiler pedallarını 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen sarsıntılardan etkilenen depremzede çocuklar için çevirdi.

Yarışın kayıt gelirleri ve sponsorların katkılarıyla alınacak olan 700 bisiklet, Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile depremzede çocuklara dağıtılacak. Yarış sonrası Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda yapılan ödül merasiminde dereceye giren atletlere mükafatları verildi. Atletlere mükafatlarını, Kaymakam Çam, Belediye Lideri Topaloğlu ve protokol üyeleri verdi.

Başkan Topaloğlu, Akra Gran Fondo Powered by AG Tohum Bisiklet Yarışı’nın problemsiz formda tamamlamaktan ötürü keyifli olduklarını söyledi. Kemer’in bisiklet destinasyonu haline geldiğini belirten Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak spor turizmine katkı sağlayan her türlü tertibe tam dayanak veriyoruz. Bu yıl yapılan yarışa, 13 ülkeden 570 bisikletçi katıldı. Spor turizmine büyük katkı sağlayan aktiflikte atletler, Kemer’imizin tabiat mükemmeli hoşluklarını de pedal çevirerek görme imkanı elde etti. Hoş bir tertip oldu. Tertipte emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dereceye giren atletleri da tebrik ediyorum dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki