SOYLU YURT DIŞINA ÇIKTIĞINIZDA GÜMRÜK MEMURLARININ, ÖNÜNÜZDE HÜRMETLE EĞİLDİĞİ BİR TÜRKİYE'Yİ OLUŞTURACAĞIZ

SOYLU YURT DIŞINA ÇIKTIĞINIZDA GÜMRÜK MEMURLARININ, ÖNÜNÜZDE HÜRMETLE EĞİLDİĞİ BİR TÜRKİYE’Yİ OLUŞTURACAĞIZ

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu Beyoğlu, Zeytinburnu ve Fatih’te ziyaretlerde bulundu, Soylu, ‘ Recep Tayyip Erdoğan o denli bir Türkiye oluşturuyor ki, Allah, onu size de, bize de nasip edecek. Ay yıldızlı pasaportunuzla yurt dışına çıktığınızda gümrük memurlarının önünüzde hürmetle eğildiği bir Türkiye’yi daima birlikte oluşturacağız. Birileri meçhul kaynaklardan, meçhul paralarla bağlanmış, meçhul bir gelecek için sizden oy istiyor. Dış krediyle, borçla, gelecek kurulmaz dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hasköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gençlerle bir ortaya geldi. Aktifliğe Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız da katıldı. Bakan Soylu, ‘Derler ki birinciler unutulmaz, doğrudur. İnşallah uzun bir ömür sürer, çok seçimlerde oy kullanırsınız. Vakit geçtikçe ortadaki seçimleri hatırlamazsınız ancak, bu birinci oyunuzu, nerede oy kullandığınızı, hangi seçim olduğunu, nerede oy kullandığınızı asla unutmayacaksınız. Ancak yalnızca birinci olduğu için değil. Zira bu seçimin farklı özelliği var. Bu seçimde kullanacağınız oyla, yani 14 Mayıs 2023’te verdiğiniz kararla, ömür uzunluğu karşılaşacaksınız. Tam 100 yıllık bir tercih yapacaksınız. Yalnızca kendinizin değil, kendinizden sonra gelenlerin de tercihlerini bir yol olarak yapacaksınız. Aslında bir niyeti, aslında bir zihniyeti oyluyorsunuz. Yalnızca kendinizi düşünerek de oy verebilirsiniz. Ülkenin tamamını, ülkenin geleceğini, 100 yıllık bir perspektifi düşünerek de oy verebilirsiniz. Hayal eseri bir vize serbestisi vaadine nazaran de oy verebilirsiniz. TEKNOFEST perspektifinden bakarak, Ağrı’da kodlama sınıfı açan anlayışa bakarak da. Hepsi size kalmış. Bizim kuşak 2002 öncesinde para pul zenginlik vaatleriyle çok seçim geçirdi. Birileri meçhul kaynaklardan, meçhul paralarla bağlanmış, meçhul bir gelecek için sizden oy istiyor. Dış krediyle, borçla, gelecek kurulmaz. Recep Tayyip Erdoğan o denli bir Türkiye oluşturuyor ki, Allah onu size de, bize de nasip edecek. Ay yıldızlı pasaportunuzla yurt dışına çıktığınızda gümrük memurlarının önünüzde hürmetle eğildiği bir Türkiye’yi daima bir arada oluşturacağız. Çok çalışacağız. Onun için hem kendinizle gurur duyun, hem ülkemizle gurur duyun, hem de Tayyip Erdoğan’la gurur duyun. Gurur duymaya devam edin. Yıllarca bu Türkiye’ye hiçbir katkı yapmayanların boş kelamlarına boş vaatlerine, daha sonra da oluşacak hayal kırıklıklarına aldanmayın dedi.

SOYLU, TİCARET BAKANI MEHMET MUŞ İLE TRABZON KONUTUNUN AÇILIŞINA KATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile birlikte, Trabzon Dernekler Federasyonu’na ilişkin Trabzon Konutu’nun açılışına katıldı. Açılışı gerçekleştirilen ‘Trabzon Konutu’na atıfta bulunan Süleyman Soylu, ‘Ne kadar seviniyoruz değil mi bu yapıtla Ancak, Marmaray’la, Avrasya’yla, TCG Anadolu gemimizle de bu türlü seviniyoruz, kent hastanelerimizle de, Yavuz Sultan Selim köprümüzle de, dünya pandemide çırpınırken yaptığımız Çanakkale Köprümü’zle de, Yusufeli Barajı’mızla, nükleer santralimizin birinci etabının açılmasıyla, Sakarya Gaz Alanı’nda bulduğumuz gazla da bu türlü seviniyoruz. Gabar Dağı’nda 8 bin 900 varil petrol 5 aydır çıkıyor. Türkiye’nin en büyük rezervidir. Üç gün evvel tekrar bir müjde verdiler. Birinci evvel çok uç kırdı makine, çıkaramayacak diye korktuk ancak, üç gün evvel hem TP Genel Müdürü hem, Şırnak Valisi petrolü bulduk dedi. Ne bulmuşlar biliyor musunuz Suudi Arabistan kalitesinde bir petrol bulmuşlar. Allah’ımıza hamdolsun. Bütün bunlarla sevinen bir milletiz. Yıllarca bu sevinçleri kursaklarımızda bıraktılar. Artık bir şey söyleyeyim. Kursaklarımızda bırakmasınlar. 14 Mayıs 1950, 10 yıl sürdü. 1960’ta nihayete erdi. Artık 14 Mayıs 2023, Allah’ın müsaadesiyle tam 100 yıl sürsün 100 yıl. Bu milletin yüzyılı olsun, Türkiye’nin yüzyılı olsun diye konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA GÜÇLÜ BİR MECLİS KÜMESİNE DA MUHTAÇLIK VAR

Trabzon Konutu’nun açılışında konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ‘Şunu sakın unutmayalım, Cumhurbaşkanımızın yanında güçlü bir meclis kümesine da muhtaçlık var. Cumhurbaşkanını güçlü bir formda seçeceğiz ancak yanında güçlü bir meclis olmazsa, Cumhurbaşkanı istediğimiz hizmetleri yapmakta zorlanır. Bütçede, kanunda zorlanır. Onun için hem cumhurbaşkanlığı hem de parlamentoda güçlü bir takviyesi vererek, onun elini rahatlatmamız lazım ki 2028’e kadar Türkiye’yi öbür bir lige taşıyabilsin biçiminde konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel