Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memur maaşlarına yapılan artırımla ilgili birinci yorum

Partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, memur artırımlarıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan “En düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya, ortalama memuru maaşı ise 25 bin 15 liraya çıkarıldı” dedi.

MEMUR VE EMEKLİ ARTIRIMINA DEĞİNDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’na katıldı. Memur artırımı ve emeklilere yapılacak artırımla ilgili konuşan Erdoğan kıymetli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

“TARİHİN EN YÜKSEK ARTIRIMI İYİ OLSUN”

“Memur maaş düzenlemesini Meclisimizin takdirine sunduk. En düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Tüm kamu vazifelilerinin yıllık fiyatlarında ek olarak seyyanen 8 bin 77 liralık artış yapıyoruz. Tarihin en yüksek artırımlarından olan bu düzenlemenin tüm memurlarımıza güzel olmasını diliyorum.

“EMEKLİLERİN BEKLENTİLERİNİ GÖZARDI ETMİYORUZ”

Emekliklerin beklentilerini de gözardı etmiyoruz. Kamuoyunda EYT olarak bilinen EYT’liler problemini tahlile kavuşturduk. Dün enflasyon oranı netleşince emeklilerimizin alacağı yeni maaşları aşikâr oldu. Yapılabilecek iyileştirmeler konusunda bakanlarımıza gerekli talimatı verdim. Önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapacağız. 85 milyonun her bir ferdinin refahını artırma çabamızı sürat kesmeden devam edeceğiz.”