Şenol Güneş: "Doğru işler yaparsak daha uygun gidebileceğimizi gösterdik" -2-

Şenol Güneş: “Doğru işler yaparsak daha uygun gidebileceğimizi gösterdik” -2-

Şenol Güneş : “Doğru işler yaparsak daha yeterli gidebileceğimizi gösterdik”

İSTANBUL – Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Galatasaray derbisinde 3 puan aldıkları için memnun olduklarını söyleyerek, “Karanlıktan aydınlığa çıkmamız gerekiyor. Burada bu işareti bir kere daha gördük fakat daha güzel olmalıyız. Yanlışsız işler yaparsak daha uygun gidebileceğimizi gösterdik” dedi.

Spor Toto Üstün Lig’in 32. haftasında Beşiktaş, alanında Galatasaray’ı 3-1 mağlup etti. Çabanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, “Harika bir ambiyans vardı hava ve saha hoştu. Rakip güçlüydü, başkandı. Futbola dair her şey olumluydu. Biz de istekliydik, önde bası yapmak istedik lakin top kop kaybı yaptık. Galatasaray da topu uygun kullanarak bizim yarı alanımızda kaldı. Rakibin golü atması tahminen de bizi rahatlattı, sakinleştirdi. Daha yeterli top kullanmaya başladık, ikinci yarı daha fazla atağa çıktık. Daha agresif oynayıp kazanmış olduğumuz toplarla atağa çıktık. Rakip de atılımlarını yapıp hamleye gitmeye çalıştı. Tüm oyuncularımız buna karşılık verdi. Taraftarın da fevkalâde takviyesi vardı. Bir orta kulaklarımın sağır olduğu dönemdi” tabirlerini kullandı.

“Karanlıktan aydınlığa çıkmamız gerekiyor”

“Güzel oldu, bu maçtan kayıpla ayrılmak bizi üzerdi” diye deneyimli çalıştırıcı, “Rakip avantajlı lakin bizim için 3 puan kıymetliydi. Karanlıktan aydınlığa çıkmamız gerekiyor. Burada bu işareti bir kere daha gördük lakin daha düzgün olmalıyız. Yanlışsız işler yaparsak daha âlâ gidebileceğimizi gösterdik. 4 maçı kazandığımızda gelecek ismine yeterli işler yapacağız fakat bugün hala 3.’yüz. Fikstüre bakmadan kendi oyuncumuzu oynayacağız. Tüm oyuncularıma ve taraftara teşekkür ediyorum. Bugün ekibin hepsi savaştı. Derbiden 3 puanla ayırıldığımız için mutluyuz” tabirlerini kullandı.

“Oyunun skorunu hak ettiğimizi düşünüyorum”

Futbolun yanlışlar oyunu olduğunu hatırlatan Güneş, “Bu kadar kolay top kayıpları yaparsanız zahmet olur. Bunu birinci yarı yaşadık. Bunları yapamadığımız vakit aslında oyunu rakip alana yayıyoruz. Oyunda o kadar kırılma anı var ki. Galatasaray büyük ekip alışılmış atak yapmak istiyor, biz de ona karşılık verdik. Top kayıplarında sorunlarımız var. Bazen hırsla akıllı oynamayı karıştırıyoruz. Orta alanda Salih, Amir çok çalıştı lakin top kayıpları oldu. Kanatlardan getirdiğimiz hoş ortaların gol olmasını isterdim. Futbol bu türlü lakin bugün oyunun skorunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Yarın egzersiz vardı, özgür bıraktım, isteyen gelsin. benden bu kadar prim alabilirler” formunda konuştu.

“Hepimiz Beşiktaş’ın başarılı olması için en uygununu yapmak zorundayız”

Genel manada siyah-beyazlı kadroyu pahalandıran Şenol Güneş, “İyi oyuncular fakat vakit zaman berbat oynuyorlar. Makûs oynadıkları vakit gruba ziyan veriyorlar. Hepimiz Beşiktaş’ın başarılı olması için en uygununu yapmak zorundayız. Onları bir ideoloji olarak vermeye başladıktan sonra ekip adım atmaya başladı. Hepsi uygun oyuncular lakin güzel oyuncu olmak yetmiyor, âlâ oynamak yetiyor. Gelen, oynayanı geçmek zorunda yahut oynanın yerine çıktığında uygununu yapmak zorunda. Geç oyuncu değiştirdim ancak bütün oyuncular skoru düzgün tuttu” cümlelerine yer verdi.

Kalan 4 maçı âlâ futbolla kazanmak istediklerini belirten başarılı teknik adam, “Oyun anlayışımızı sürdürülebilir hale getirip çok gol atan ve az gol yiyen grup olmak durumundaydık. Asıl başarımız az gol yememiz” dedi.

“Okan hocayı severim”

Müsabaka esnasında Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk ile ortasında yaşananların sorulması üzerine Güneş, şu yanıtı verdi:

“Bir oyuncumuzun el hareketi vardı. Okan hoca da 4. hakeme neden oyuncuya sarı kart gösterilmediğini sordu. Oyunda bazen kendini kaybedebiliyor. Oyuncularına haklı olarak sahip çıkacak. ‘Sakin ol, sen de tıpkı hareketi yaptın’ dedim. O da bana çizgiyi geçtiğimizi söyledi. Ben de ‘Çizgiyi sana yardımcı olmak için terk ettim’ dedim. Anladım ki gerginlik yapacak, uzaklaştım oradan. Severim, işini yeterli yapıyor. Allah yolunu açık etsin.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Uygar Aydın – Spor