Şenol Güneş derbi öncesi meydan okudu: Karanlıktan aydınlığa çıkmak için bu türlü bir maç bekliyorduk

Şenol Güneş derbi öncesi meydan okudu: Karanlıktan aydınlığa çıkmak için bu türlü bir maç bekliyorduk

Beşiktaş‘ın Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Galatasaray derbisinden evvel Siyah-Beyazlı taraftarları coşturacak açıklamalar yaptı.

“ARADA FENERBAHÇE VAR”

Ligdeki yarış hakkında kelamlarına başlayan Güneş, “Konum prestijiyle Galatasaray başkan durumda. Biz üçüncüyüz, ortada Fenerbahçe var. Puan savaşlarının devam ettiği bir yarıştayız. Üste çıkmak için kazanmak istiyoruz. Muhtaçlığımız var” sözlerini kullandı.

“BÖYLE BİR MAÇA MUHTAÇLIĞIMIZ VAR”

Bu derbiyi çıkış maçı olarak gördüğünü tabir eden Güneş, “Büyük toplulukların taraftarları büyük olunca da ilgi de fazla oluyor. Puan savaşlarının devam ettiği bir yarıştayız. Karanlıktan aydınlığa çıkmak için bu türlü bir maçı bekliyorduk. Her şey futbol oynamaya çok uygun. Kazananın biz olmasını diliyorum” formunda konuştu.

“BİZDEN YETERLİ DURUMDALAR”

Güneş, “Her maçın sonucu bir öteki amaçları getirebilir. Geçmişten bugüne gelinceye kadar kadrodan beklenen şampiyonluktur, aldığınız her olumsuz sonuç berbat durum getiriyor. Ondan kurtulmak için hoş futbol, hoş sonuçlar gerekiyor. Geride olmamıza karşın ekipte güzel bir hava var. Bugünkü maçta yapacaklarımız bize yeni işaretler verecektir. Galatasaray yeterli bir kadro, yeterli bir hocaları var. Durumları bizden düzgün. Bugün kazanırsak çok daha olumlu şeyler söyleyebiliriz” kelamlarıyla açıklamasını tamamladı.