Bakan Akar: "Bu güne kadar sorunları çöze çöze geldik, kalan sorunları de inşallah 14 Mayıs'tan sonra çözeceğiz"

Bakan Akar: “Bu güne kadar sorunları çöze çöze geldik, kalan sorunları de inşallah 14 Mayıs’tan sonra çözeceğiz”

Bakan Akar: “Bu güne kadar sorunları çöze çöze geldik, kalan sorunları de inşallah 14 Mayıs’tan sonra çözeceğiz”

KAYSERİ – Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bugüne kadar sorunları çöze çöze geldik kalan sorunları de inşallah 14 Mayıs’tan sonra çözeceğiz” dedi.

AK Parti’den Kayseri milletvekili adayı gösterilen Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesince Kosova Parkı’nda düzenlenen piknikte vatandaşlarla bir ortaya geldi. Davalarının ‘büyük ve güçlü Türkiye davası’ olduğunu, bu tarafta faaliyetlerinin devam ettiğini tabir eden Akar, “Devlet ve millet el ele omuz omuza 85 milyon birlikte yürüyoruz. 85 milyon tek yürek, tek millet, tek güç. Daima bir arada yürüyerek inşallah ülkemizin bekasını da refahını da sağlayacağız. Bugüne kadar sorunları çöze çöze geldik kalan sorunları de inşallah 14 Mayıs’tan sonra çözeceğiz” diye konuştu. Büyük ve güçlü Türkiye’nin önündeki pürüzlerin en kıymetlisini terör olarak nitelendiren Akar,

“Bazıları Türkiye’nin güçlenmesine, büyümesine karşı bu teröristleri maşa, kukla, maymun olarak kullanıyorlar. Milletinin bağrından çıkan Mehmetçik şu ana kadar, yurt içinde ve hudut ötesinde, Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde ne kadar terörist varsa onları kazdıkları çukurlara gömdü, gömmeye devam ediyor” sözlerini kullandı. Terör belasından milleti kurtarmakta kararlı olduklarını vurgulayan Akar, şunları söyledi;

“Bizim maksadımız teröristler. PKK hiçbir vakit Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. 85 milyon tek millet, tek yumruk, tek yüreğiz. Ortamıza fitne, fesat sokmaya çalışıyorlar. Bunlara imkan, fırsat vermeyeceğiz. Bizi alanda yenemeyenler, Mehmetçiğin karşısında duramayanlar içimize fitne fesat sokmaya çalışarak bir yerlere varmaya çalışıyorlar. Bunlara müsaade etmeyeceğiz. Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır birlikte yaşıyoruz, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz. Bu Cumhuriyeti birlikte kurduk, bu bayrağı birlikte dalgalandırdık, şehitliklerde bir arada yatıyoruz. Hiçbir vakit bu fitneye, fesada ‘evet’ demeyeceğiz. Biz kimsenin dini, etnik, mezhepsel kökenine bakmayacağız, hepimiz kardeşiz 85 milyon biriz, beraberiz.”

Türkiye’nin son 20 senede terörle gayret ve savunma endüstride çok kıymetli kazanımlarının olduğunu lisana getiren Akar, “Bazıları çıkıp bu kazanımlardan vazgeçeceklerini, ‘Teröristleri hür bırakacaklarını’ söylüyorlar. Onlarla ‘anlaşacaklarını, yol yürüyeceklerini’ söylüyorlar” dedi. Bu günlere çok acılar çekilerek gelindiğine dikkati çeken Akar; “Şu anda tam terör örgütü çöküş halindeyken, teröristlerin ele başları efendilerine ‘bizi kurtarın’ diye bağırıp, seçimlerden medet umarken bu bahiste her zamankinden daha uyanık olmalıyız. Milletimizin ferasetine inancımız tam. Millet İttifakı’nın içinde daha evvel bizlerle birlikte olan beşerler var. Maalesef bunlar bir koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler” açıklamalarında bulundu.

Pikniğin akabinde Akar kent merkezinde halkın ziyaretine açılan Ulusal Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi’ni de ziyaret etti. Burada vatandaşların ağır ilgisiyle karşılanan Akar, Merkezi gezdi, burada vatandaşlarla sohbet etti. Akar, buradan sonra esnafı da ziyaret etti. Çiçekçiler sokağının olduğu yerden geçerken esnaf sevgi şovlarında bulunarak gül armağan etti, yoluna gül yaprakları döktü.

Kendisine verilen gülleri vatandaşlara ikram eden Akar daha sonra AK Parti’nin kent meydanında kurduğu çadırı ziyaret ederek vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali Göç – Mahallî