Şehit Muhammed Koçak, memleketi Van'da son seyahatine uğurlandı

Şehit Muhammed Koçak, memleketi Van’da son seyahatine uğurlandı

Şırnak‘taki trafik kazasında şehit olan iki askerden 25 yaşındaki Piyade Kontratlı Er Muhammed Koçak’ın cenazesi, Van‘ın Erciş ilçesinde toprağa verildi.

Şırnak’taki merasimin akabinde Erciş ilçesine uğurlanan Şehit Koçak için Gölağzı Mahallesi’ndeki mescitte merasim düzenlendi.

Kortej eşliğinde cami avlusuna getirilen şehidin naaşı başında askerler nöbet tuttu.

Burada tabuta sarılarak gözyaşı döken şehidin annesi, nişanlısı, ailesi ve yakınlarını, merasime katılanlar teskin etmeye çalıştı. Şehidin uzman çavuş olan kardeşi Sadık Koçak da üniformasıyla merasime katıldı, ağabeyinin fotoğrafını taşıdı.

Cenaze namazının akabinde şehidin naaşı, Gölağzı Mahallesi’ndeki mezarlıkta gözyaşları ve dualar eşliğinde defnedildi.

Törene, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Jandarma Asayiş Kolordu Kumandanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, 6’ncı Hudut Tugay Kumandanı Tuğgeneral Yüksel Kolcu, Erciş Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, Vilayet Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile ilçe sakinleri katıldı.

Kaynak: AA / Necmettin Karaca – Yeni