Sarsıntıda hayatını kaybeden arkadaşları için gayret edecekler

Sarsıntıda hayatını kaybeden arkadaşları için gayret edecekler

– Zelzelede hayatını kaybeden arkadaşları için çaba edecekler

ADIYAMAN – Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Kadrosu, hayatını kaybeden 2 sportmeni için şampiyonada uğraş edecek.

Okul Sporları Türkiye Voleybol Yarı Finallerine katılacak olan Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Ekibi, hayatını kaybeden atletleri için kupayı kaldırmanın planlarını yapıyor. Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Grubu’ndan Gamzenaz Cücük ve Emine Aslan zelzelede hayatını kaybetti. Hazal Şekerci ise enkazından yaralı olarak çıkartıldı.

7 Şubat tarihinde Kahramanmaraş vilayetinde yapılması planlanan lakin sarsıntı nedeniyle ertelenen şampiyona, 2-6 Mayıs tarihleri ortasında Gümüşhane’de gerçekleştirilecek. Türkiye Yarı Finallerinde 8 kız grubu, 8 erkek ekibi uğraş edecek. Hayatını kaybeden sportmenler için şampiyonaya katılmaya son anda karar veren Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Kadrosu, Vücut Eğitimi Öğretmeni Mahmut Sev öncülüğünde tüm hazırlıklarını yaptı. Grup arkadaşları, Gamzenaz Cücük ve Emine Aslan için şampiyonada uğraş edecek.

Adıyaman Spor Lisesi Vücut Eğitimi Öğretmeni Mahmut Sev, “Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Kız Kadrosu olarak sarsıntı akşamından bir gün sonra Kahramanmaraş’ta yapılacak olan Türkiye Yarı Finallerine katılacaktık. Maalesef sarsıntı oldu ve Gamzenaz Cücük ve Emine Aslan vefat etti. Hazar Şekerci ise enkazdan yaralı olarak çıkartıldı. 2-6 Mayıs’ta yapılacak olan yarı finallere gitmemiz için çocuklar çok ısrar etti. Vefat eden arkadaşlarının da gitmemizi isteyeceğini ilettiler. Çocuklarımızın bu düzgün niyetiyle yapmış olduğu hareketle sağ olsun yetkililer bize bu kapıyı açtı. Yarın inşallah çocuklarımızla birlikte hem Adıyaman vilayetimizi, hem de çocuklarımızın ismine onları temsil edeceğiz. Adıyaman’ımızı da, vefat eden kızlarımızı da anarak temsilde bulunacağız” dedi.

Takım Kaptanı Ayşegül Erdoğan ise konuşmasında, “Depremden ötürü 2 arkadaşımızı kaybettik. Onların anısına maça çıkacağız. Onlar bu grupta emeği çok fazlaydı. İnşallah emeklerinin karşılığını verebiliriz. Kazanırsak onların hayallerini gerçekleştireceğiz” tabirlerini kullandı.

Sporculardan Merve Atli ise, “Asrın felaketi denen bir felaket yaşadık, bu felakette iki arkadaşımızı kaybettik. Onların da bu alanda Türkiye Şampiyonası’na hazırlanmalarını isterdik. Boşlukları var, yoklukları çok belirli. Onların hayallerini gerçekleştirmek ismine burada bir çalışma başlattık. Umuyoruz inşallah kupayı da onlar için kaldıracağız” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Arslantaş – Spor