Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Esenler'de Teknopark Temel Atma Merasimine Katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Esenler’de Teknopark Temel Atma Merasimine Katıldı

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Esenler‘de düzenlenen Teknopark Esenler Özdemir Bayraktar Yerleşkesi Temel Atma ve Esenler Bilim Merkezi Protokol İmza Merasimi’ne katıldı. Bakan Varank, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun daima kent dışında olmasını eleştirerek, “İstanbullular ne diyor biliyor musun? Lider sen çok çalışıp çok gezseydin ortada sırada İstanbul’a da uğrardın diyor. Siz büyükşehir liderini kaç kez Esenler’de gördünüz? ” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde Teknopark Esenler Özdemir Bayraktar Yerleşkesi Temel Atma ve Esenler Bilim Merkezi Protokol İmza Merasimi’ne katıldı. Merasime ayrıyeten, Esenler Belediyesi Lideri Mehmet Tevfik Göksu, TÜBİTAK Lideri Hasan Mandal, Özdemir Bayraktar’ın kardeşi Salih Bayraktar ve Atatürk Havalimanı TEKNOFEST alanından Selçuk Bayraktar’tar telekonferansla katıldı.

“YATAĞA TOGG’LA GİRSEYDİNİZ DİYE BİZE LAF ATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “Ülkemiz için kıymet yaratan her teknolojiye ilgi alaka bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Birileri bu ilgi ve alakadan rahatsız. ‘Yatağa da TOGG’la girseydiniz’ diye bize laf atmaya çalışıyorlar. Bu milletin bedellerine o kadar uzaklar ki, milletimizin bu heyecanına bir türlü ortak olamıyorlar. Biz yatağa topla gitmeyeceğiz lakin bize o lafları atanları Kızılelma’nın önüne sürüp gidebilecekleri yere kadar götüreceğiz. Bizim 61 yıllık hayalimizi görmezden gelmeye çalışıyorlar. Ulusal ne varsa karşısındalar. Kuracağımız yerleşke, özgün mimari yapısıyla, kentin merkezinde olmasıyla, ulaşım araçlarına yakınlığıyla değerli avantajlara sahip olacak. Bu teknoparkta elbette AR-GE ofisleri, kuluçkalar ortak kullanım alanları olacak. Bunların dışında kafelerden kütüphanelere, seyir teraslarından galeri alanlarına kadar birçok tesis de yer alacak. 30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak bölgede, en az bin araştırmacı çalışacak” sözlerini kullandı.

“BAŞKAN ÇOK GEZİYOR ANCAK HİÇ MESKENİNE UĞRAMIYOR”İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri hakkında konuşan Bakan Varank “İstanbul’un belediye lideri ekranlara çıkıp ben çok çalışıyorum, çok dolanıyorum diyor. Nasreddin Hoca’nın bir öyküsü var. Nasrettin Hoca’ya komşuları gelip hocam senin hanım çok geziyor demişler. Nasrettin Hoca da demiş ki benim hanım çok gezseydi ortada sırada bizim konuta de uğrardı. İstanbullular ne diyor biliyor musun? Lider sen çok çalışıp çok gezseydin ortada sırada İstanbul’a da uğrardın diyor. Siz büyükşehir liderini kaç defa Esenler’de gördünüz? Burası İstanbul’un bir ilçesi değil mi? Büyükşehirin burada yapması gerekenler yok mu? Gelip bunları takip etmezsen bu işler nasıl olacak? Lider çok geziyor ancak hiç meskenine uğramıyor” diye konuştu.

“BU MERKEZ VATANIMIZA MİLLETİMİZE İYİ OLSUN”Programa telekonferans ile bağlanan Selçuk Bayraktar “Esenler Belediyemizde Teknopark Esenler Özdemir Bayraktar Yerleşkesi’nin açıldığını görseydi orada da birçok gökyüzüne damgasını vuracak, yüksek teknolojiye damgasını vuracak teknolojinin her alanına yalnızca savunma endüstrini değil, ulusal teknolojinin her alanında çalışacak genç kardeşlerimizi görmüş olsa o da eminim çok büyük memnunluk duyardı. Bu merkez vatanımıza milletimize iyi uğurlu olsun. Teknofest tüm bu çabasıyla, emeğiyle, misyonuyla coşkusuyla adalet, güzellik ve merhamet kıymetlerinin yüksek teknolojiyle birlikte harmanlanmasıyla medeniyetimizin ve milletimizin sesinin çok daha bir büyük daha gür bir soluk kazanmasına vesile olacak. Ben emeği geçen tüm paydaşlarımıza ve buraya milyonlarla gelen milletimize tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

Görüntü dökümü: ——————Bakandan detaylar-Konuşmacılar detaylar-İmza Merasimi ve temel atma detaylar-Genel manzara ve ayrıntılar


– İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Teknoloji