AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun: "Kandilden talimat alanlar ile bir olamayız"

AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun: “Kandilden talimat alanlar ile bir olamayız”

Ak Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun: “Kandilden talimat alanlar ile bir olamayız”

İSTANBUL – Türkiye Değişim Partisi Sarıyer ilçe idare heyeti üyeleri istifa ederek topluca Ak Parti‘ye katıldı. Ortalarında vilayet ve ilçe idare heyeti üyeleri de bulunan TDP’lilerin, düzenlenen merasimle AK Parti rozetini, AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun ve Kayseri Milletvekili tıpkı vakitte İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olan İsmail Emrah Karayel taktı. Merasimde konuşan AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun, “Türkiye’nin her yerinden, AK Partimize Türkiye Değişim Partisi’nden ve öteki partilerden iştirak oluyor. Niye katıldınız dendiğinde, ‘Kandilden talimat alanlarla bir olanlarla biz bir olmayız, biz vatan için, bayrak için yaşayan kimseleriz’ diyerek partimize katılıyorlar” dedi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığında, Türkiye Değişim Partisi idare şurası üyelerinin AK Parti’ye katılması sebebiyle rozet takma merasimi gerçekleştirildi. Merasime, AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun ve Kayseri Milletvekili birebir vakitte İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı İsmail Emrah Karayel katıldı. Türkiye Değişim Partisi’nden istifa eden Sarıyer ilçe lideri Murat Kemer’e AK Parti rozetini, AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun takarak, partiye yeni katılanlara ‘hoş geldiniz’ dedi. İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı İsmail Emrah Karayel ise, “Türkiye Değişim Partisi, kıymetli ilçe lideri, bedelli idare şurası üyeleri ve kıymetli teşkilat üyelerinin AK Parti’de olmaları, Cumhur ittifakına dayanaklarını açıklıyor olmaları son derece kıymetli. Bu iştirakler önümüzdeki seçimin ne kadar kıymetli olduğunu bir defa daha hatırlatıyor” sözlerini kullandı.

“Bu iştirak Cumhur ittifakımızı güçlendirmiştir”

Katılımın Cumhur ittifakını güçlendirdiğini vurgulayan AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun, “Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Lideri ve idare heyeti üyesi arkadaşlarımız, bugün AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığımıza gelerek partimize ve ailemize katıldılar. Kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Bu iştirak Cumhur ittifakımızı güçlendirmiştir, ülkemiz, milletimiz ismine değerli bir iştiraktir. Türkiye Değişim Partisi’nden birçok kardeşimiz yarın da vilayet başkanlığımızda, birçok ilçe liderimiz, vilayet idaremiz ile bu iştiraki gerçekleştirecekler. Türkiye’nin her yerinden, AK Partimize Türkiye Değişim Partisi’nden ve başka partilerden iştirak oluyor. Niye katıldınız dendiğinde, ‘Kandilden talimat alanlarla bir olanlarla biz bir olmayız, biz vatan için, bayrak için yaşayan kimseleriz’ diyerek partimize katılıyorlar” halinde konuştu.

“Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yol yürümek onur ve gururdur”

İstanbul’da yaklaşık sekiz ilçenin daha iştirak sağlayacağını belirten Türkiye Değişim Partisi’nden istifa eden Sarıyer ilçe lideri Murat Kemer, “Millet ittifakının HDP ile bir arada bir olmasından ötürü bu türlü bir karar aldık. Daha ulusal, daha güzel Türkiye için Cumhur ittifakında olmaya karar verdik. Memnunuz, gururluyuz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yol yürümek onur ve gururdur” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Erhan Can – Siyaset