Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Cumartesi günü 600 bin kişi TEKNOFEST'i ziyaret etti"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: “Cumartesi günü 600 bin kişi TEKNOFEST’i ziyaret etti”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank : “Cumartesi günü 600 bin kişi TEKNOFEST’i ziyaret etti”

İSTANBUL – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Bilimsel Akademisinin ödül programına katıldı. Programda dereceye giren akademisyenlere mükafatlarını veren Bakan Varank, ” “Dün bu alanda TEKNOFEST’i 600 binden fazla vatandaşımız ziyaret etti” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Bilimsel Akademisi bünyesinde çalışan ve ödül alan akademisyenlere mükafatlarını verdi. Atatürk Havalimanında düzenlenen TEKNOFEST’teki standında gerçekleşen bilimsel ödül merasiminde Bakan Varank, dereceye girenlere ödül ölçüsünün arttırıldığını söyledi. Varank, üçüncü olan bilimsel çalışmaya 50 bin, ikinciye 60 bin ve birinci olan çalışmaya ise 75 bin TL ödül verileceğini açıkladı.

Cumartesi günü TEKNOFEST’i 600 bin kişinin ziyaret ettiğini tabir eden Bakanı Varank konuşmasının devamında, “Dün bu alanda TEKNOFEST’i 600 binden fazla vatandaşımız ziyaret etti. Çoluk çocuk ailelerimiz Türkiye’nin teknoloji kabiliyetini görmek için, teknolojik mükemmellerini görmek için, yarışlarda ter döken genç kardeşlerimizin neler başardığını görmek için buradaydı. İnşallah 600 binin çok üstünde ziyaretçi ağırlayacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak TEKNOFEST’e önemli katkılar veriyoruz. Birinci kere biz, bilimsel çalışma yapan genç akademisyenlerimize mükafatlar vereceğiz” dedi.

Açıklamasının devamında Bakan Varank, bilimsel çalışması dereceye giren akademisyenlere mükafatlarını verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Uygar Topaloğlu – Yeni