Elon Musk Twitter'dan para kazanmanın formülünü açıkladı

Elon Musk Twitter’dan para kazanmanın formülünü açıkladı

Milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter kullanıcılarının platform üzeirinden nasıl para kazanacağının formülünü açıkladı. Musk, kendi hesabına abone olanların sayısını gösteren ekran manzarasını paylaşınca,Musk’ın Twitter’ın abonelik sisteminden ne kadar para kazandığı ortaya çıktı.Musk, abonelik sistemiyle ilgili attığı tweette para kazanmanın püf noktalarına değindi. Musk paylaşımında şöyle dedi: “İçerik oluşturucular, bu platformda abonelikleri aktifleştirmek isteyebilir. Ayarlarda ‘Para Kazanma’ (Monetization) kısmına dokunmanız kafidir.”

ABONE OLANLAR ÖZEL İÇERİKLERE ERİŞEBİLECEK

Elon Musk, “Ücretli Abonelik” (Subscription) özelliğini daha evvel duyurmuştu. Musk, Twitter’ın bu yeni özelliğiyle birlikte, kullanıcıların abone olduğu hesapları özel içeriklerine erişebileceğini belirtmişti.

AYDA TAM 1,9 MİLYON LİRA

Elon Musk’ın paylaştığı ekran imajına nazaran en az 27 bin 400 mevcut abonesi var. Musk’ın aboneleri ise milyarder işadamına ayda yaklaşık 97 bin 800 dolar (2023 Nisan ayı şimdiki dolar kuruyla yaklaşık 1,9 milyon lira) kazandırıyor.

Musk, aylık 4 dolar karşılığında hesabına abone olan kullanıcıların birkaç haftada bir kendisine her türlü soruyu sorabileceklerini açıklamıştı.