Şafak vakti DEAŞ operasyonu! Çok sayıda kuşkulu gözaltında

Şafak vakti DEAŞ operasyonu! Çok sayıda kuşkulu gözaltında

Adana’da terör örgütü DEAŞ’a yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş (TEM) Şube Müdürlüğü takımları, geçmiş yıllarda terör örgütü DEAŞ ismine faaliyette bulunduğu öne sürülen, ortalarında yabancı asıllı şahısların de bulunduğu çok sayıda şüpheliyi tespit etti. Operasyon sonucunda çok sayıda kuşkulu gözaltına alındı.

ŞAFAK VAKTİ EŞ VAKİTLİ OPERASYON

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş (TEM) Şube Müdürlüğü takımları, geçmiş yıllarda terör örgütü DEAŞ ismine faaliyette bulunduğu öne sürülen, ortalarında yabancı asıllı şahısların de bulunduğu çok sayıda şüpheliyi tespit etti. Savcılığın şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarmasının akabinde grupları, operasyon için harekete geçti. Şafak vakti özel harekat timlerinin takviyesiyle kent merkezindeki çok sayıda adrese eş vakitli operasyon düzenlendi.

KOÇBAŞLARIYLA GİRDİLER

Özel harekat timlerinin demir kapılarını koçbaşlarıyla kırarak girdikleri meskenlerde arama yapan gruplar, hakkında yakalama kararı bulunan çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı. Sıhhat denetiminden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Gökhan Keskinci – Yeni