Rafting parkurunda mahsur kalan köpeğin imdadına atletler yetişti

Rafting parkurunda mahsur kalan köpeğin imdadına atletler yetişti

Rafting parkurunda mahsur kalan köpeğin imdadına sportmenler yetişti

YOZGAT Yozgat’ın Çekerek ilçesinde bulunan yapay rafting parkuru kenarında mahsur kalan sokak köpeğinin imdadına rafting yapan atletler yetişti.

Yozgat’ın Çekerek Irmağı üzerinde geçen yıl imali tamamlanan Türkiye‘nin birinci yapay rafting parkurunda, Türkiye Şampiyonası’na hazırlanan Çekerek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, parkurun etrafında donmuş ve hareketsiz halde bir sokak köpeği gördü. Rafting parkuru duvarlarının yüksekliği nedeniyle mahsur kaldığı yerden çıkamayan köpeğe yardım eli liseli atletlerden geldi.

Antrenörleri Abdullah Eraslan eşliğinde donmak üzere olan köpeği bulunduğu yerden çıkartıp kanoda taşıyan atletler, köpeğin ısınmasını sağlayıp besleyerek hayatta kalmasını sağladılar. Atletlerin örnek davranışı ilçe halkının da takdirini topladı. Ahmet Yılmazer isimli öğrenci, “Türkiye şampiyonasına hazırlanırken bir sokak köpeğinin parkur alanına düşmüş olduğunu gördük. Uzun vakittir oradaydı esasen soğuktan köpeğin art ayakları da uyuşmuş. Kadro arkadaşlarımız ve antrenörümüzle köpeği sudan çıkardık. Köpek yürüyemez haldeydi, bitkin haldeydi. Köpeği aldık botumuza bindirdik, depomuza götürdük yemeğini ve suyunu verdik. Şu an köpeğin sıhhati çok düzgün bir hayvan sever olarak köpeği kurtardığımıza çok memnunuz.” dedi. Mehmet Yılmazer de, “Biz burada rafting yaparken parkurda sokak köpeğine rastladık. Evvel ölmüş sandık lakin yanına gittiğimizde sağ ve art ayaklarının soğuktan tutmadığını gördük. Köpeği kendi imkanlarımızla suyun içinden çıkardık ve botun içine bindirdik. Köpeğin yemeğini verdik, sıhhat durumu da çok yeterli.” formunda konuştu.

Sporcularıyla birlikte sokak köpeğini sudan çıkardıkları için keyifli olduklarını belirten Antrenör Abdullah Eraslan da, “Antrenman yaparken atletlerimiz parkurun yanında mahsur kalmış sokak köpeği gördü. Biz birinci evvel köpeğin öldüğünü sandık daha sonra yanına gidince sağ olduğunu gördük. Biz köpeği çıkarmaya çalışırken köpeğin art ayaklarının soğuktan tutmadığını gördük. Köpeğimizi çıkardık, botumuza alıp onun için inançlı bir alan oluşturduk. Isınmasını sağladık, yemeğini ve suyunu verdik. Köpeğimizi sıhhatine kavuşturduk.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mesut Süzener – Şimdiki