Pitpull cinsi köpeğin saldırdığı 5 yaşındaki çocuk hastanelik oldu

Pitpull cinsi köpeğin saldırdığı 5 yaşındaki çocuk hastanelik oldu

Zonguldak‘ın Alaplı ilçesinde arkadaşlarıyla oynadığı sırada pitbull cinsi köpeğin saldırdığı 5 yaşındaki çocuk mevtten döndü. Ayaklarında yaralanan çocuk ile oğlunu kurtarmaya çalışırken ellerinden yaralanan anne de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay, Alaplı ilçesi Okcular Köyü Yusufcuk Mahallesi’nde meydana geldi. Konutların yakınında bulunan parkta oyun oynarken sahipsiz pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 5 yaşındaki çocuğunun çığlık sesini duyan annesinin müdahalesiyle kurtarılırken, annesi de ellerinden yaralandı. Etraftaki vatandaşların yardımı ile pitbull cinsi köpeğin saldırısı ile yaralanan anne ve oğlu araçla Alaplı Devlet Hastanesine kaldırıldı. 5 yaşındaki Aytekin Çalışkan, buradaki birinci tedavisinin akabinde Zonguldak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 5 yaşındaki Aytekin’in sol ayağında doku zedelenmeleri meydana geldiği tespit edildi.

Olay anını anlatan anne Tuğba Çalışkan (25), “Köyde konutumuzun yakınlarında bir parkta gittik ve orada başıboş halde köyümüze bırakılan pitbull cinsi köpek bir anda çocuğuma saldırdı. Ben olmasaydım çocuğumu makûs yapacaktı. Ben köpeğin çenesini çocuğumun ısırdığı ayağından çekerek beni de ellerimden ısırarak kurtardım. Başıboş köpeklerin sorumsuzca kendi başını bırakılmasını istemiyoruz. Daha evvel de köyümüze başıboş köpekler bırakıldı. Bu sefer çocuğuma saldırdı. Gerekli merciler bu hususta bir tedbir alsın. Biz acı çektik diğeri da acı çekmesin” dedi. – ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa