Hak-İş Konfederasyonu Sinop Vilayet Temsilcisi: Daha yeterli kurallarda yaşayabilecek bir fiyat talep ediyoruz

Hak-İş Konfederasyonu Sinop Vilayet Temsilcisi: Daha yeterli kurallarda yaşayabilecek bir fiyat talep ediyoruz

MUSTAFA USTA

Hak-İş Konfederasyonu Sinop Vilayet Temsilcisi Esra Gelişli, “Türkiye şartlarında daha âlâ kurallarda yaşayabilecek ve alın terinin kazanıldığı, daha hak edildiği bir fiyat talep ediyoruz” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Sinop Vilayet Temsilcisi Esra Gelişli, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ nedeniyle açıklama yaptı. Gelişli, şunları söyledi:

“AÇIKLARIN KAPATILMASINI TALEP EDİYORUZ”

“Şu anda 696 ile takıma geçerken takım dışında kalan arkadaşlarımız var. Bunların bir an evvel takıma alınmasını talep ediyoruz. Şu anda kamu çerçeve protokolü için milyonlarca emekçi gözünü ekranlara dikti ve haber bekliyor. Şu anki Türkiye şartlarında daha uygun kurallarda yaşayabilecek ve alın terinin kazanıldığı, daha hak edildiği bir fiyat talep ediyoruz. Her geçen gün ekonomi olarak para açılıyor. Bu açıkların kapatılabilmesi için bizim de fiyatlarımızın artması gerekiyor. Bu açıkların kapatılmasını talep ediyoruz. Birebir vakitte çalışma hayatındaki kurallarında biraz güzelleştirilmesini istiyoruz. Bir misyonda çalışan arkadaşlarımız şayet bir kurum da paklık işçisi olarak başlayan arkadaşımız paklık çalışanı olarak çalışmıyorsa bunda bürokratlarda yanılgı buluyorum. Bunların düzeltilmesini istiyorum. Biz aslında ad

Kaynak: ANKA / İktisat