Pasaportuna el konulan Hakan Atilla'dan "Yurt dışına mı kaçacaktınız?" sorusuna cevap

Pasaportuna el konulan Hakan Atilla’dan “Yurt dışına mı kaçacaktınız?” sorusuna cevap

Eski Halkbank Genel Müdürü Hakan Atilla, dün sabah saatlerinde ailesiyle birlikte İstanbul Havalimanı’na gitti. Buradan Kıbrıs Ercan Havalimanı’na gitmek isteyen Atilla, pasaportu denetiminden geçerken hakkında yurt dışına çıkış yasağı olduğu fark edildi.

SERBEST BIRAKILDI

Polis takımları, Atilla’yı pasaportuyla birlikte havalimanı içindeki polis merkezine götürdü. Burada Atilla’ya hakkındaki yurt dışı çıkış yasağı kararı bildirim edildi. Atilla daha sonra hür bırakıldı.

“HERHALDE DEVLET BİR AÇIKLAMA YAPAR”

Yaşanan olayın akabinde birinci sefer konuşan Hakan Atilla, gazeteci İsmail Saymaz’ın sorularına dikkat çeken karşılıklar verdi. Olayın nedeniyle ilgili kestirimi sorulan Atilla, “‘Acaba’ diyorum, yurtdışına çıkmayayım, olur da yurt dışında birileriyle bir şey yaparım diye tasa edip huzursuz olan mı oldu? Yoksa yurt dışına çıkar, tekrar bir yerde bir şey olur, uğraşmayalım diye işgüzarlık yapan mı oldu? Yoksa sevmeyen, ayağına bastığımız birileri bu çıkmasın, elimizin altında kalsın mı dedi? Herhalde devlet bir açıklama yapar” diye konuştu.

“KAÇACAK OLSAYDIM KIBRIS’A GİTMEM”

Kararın İçişleri Bakanlığı tarafından alındığını öne süren Atilla, “Yurt dışına mı kaçacaktınız?” sorusuna ise “Kaçacak olsaydım Kıbrıs’a gitmem. Kaçmamı gerektiren bir şeyim olmadı ki. O denli bir derdim olsa devlette çalışmayı bırakmam” karşılığını verdi.