Osman Özköylü: "Birileri bizim çıkmamızı istemiyor"

Osman Özköylü: “Birileri bizim çıkmamızı istemiyor”

Osman Özköylü : “Birileri bizim çıkmamızı istemiyor”

Pendikspor Teknik Yöneticisi Osman Özköylü :

“İlahi adalet bugün tecelli etti”

İSTANBUL – Pendikspor Teknik Yöneticisi Osman Özköylü, Çaykur Rizespor maçında verilen 3 penaltı ve hakem kararlarına reaksiyon göstererek, “Birileri bizim çıkmamızı istemiyor” dedi.

Spor Toto 1. Lig’in 35. haftasında Pendikspor, alanında karşılaştığı Çaykur Rizespor’u 3-2 mağlup etti. Maçın akabinde basın toplantısında konuşan Pendikspor Teknik Yöneticisi Osman Özköylü, “Çok memnunum, gururluyum bu türlü bir kadroya sahip olduğum için. Lig içerisinde gayelerimizi kovalamamıza yardımcı olan oyuncularımı tebrik ediyorum. İzleyen herkesin keyif aldığını düşünüyorum. İkinci yarıda sağ olsun Volkan hoca da buna katkı yaptı, oyunu güzelleştirmek ismine. Sonuçta bir ilahi adalet var. O tecelli etti. O yüzden de çok memnunum. Maça çok güzel başladık lakin çok kolay yanlışla geriye düştük. Konuma giren, rakibini alandan silen bir Pendikspor vardı. Alışılmış bunun ikinci yarı devam etmesi gerekiyordu. Oyun içerisinde onların daha üretken olmaları, daha iştahlı olmaları, rakibin üstün olmasına neden oldu. Akan oyunda çok fazla konum olmadı. Topa sahip olmayı yapamadık. Benhur, Amilton ve Olawoyin performanslarıyla bizim ismimize kahırlar oluşturdu” tabirlerini kullandı.

“Volkan Bayarslan için söylediğim tüm kelamları geri alıyorum”

Mücadelenin hakemi Volkan Bayarslan’ın ikinci yarıda berbat bir idare sergilediğine vurgu yapan Özköylü, “2. yarı birinci 5 dakikada dördüncü hakeme de söyledim; Volkan hoca maça berbat başladı. Tüm kararlar Rizespor lehine olmaya başladı. Bu maçın gidişatı hakem açısında düzgün görünmüyor, bize yansıması uygun olmayacak dedim. Ne kadar haklı olduğumu da Volkan hoca gösterdi. Hakkaniyetli bakıyorum, adaletli bakıyorum. Kaçırdıkları penaltılar penaltı olabilir mi? Olabilir. Fakat 1. penaltı uzaktan yakından alakası yok. Bir şeyler oluşturmaya çalıştılar. Maçın başında Volkan Bayarslan’a dedim ki; ‘Senin ismini duyunca içim rahatladı, senin adaletine güveniyorum. Bu maçı senin yönetecek olman bizim ismimize büyük şans’ dedim. Fakat yanılmışım bütün kelamları geri alıyorum. VAR hakemi ile birlikte bir şeyler yapmaya çalıştılar. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Biz dönem başından beri ne için uğraşıyoruz. Biz de emek harcıyoruz, alın teri döküyoruz. Mesleğimiz var, kazanacağımız paralar var. Bugün kaybetsek bu travma ile tahminen play-off’u da kaybedebiliriz. Alanda yanlışsız olan neyse, o yapılsın” formunda konuştu.

“Birileri bizim çıkmamızı istemiyor”

Pendikspor’un emeklerine hürmet duyulmasını istediklerini aktaran Özköylü, kelamlarını şöyle tamamladı:

“İlk yarı eksiksiz oynadık, ikinci yarı yanılgılar yaptık. Bu yanlışlar sonucunda maçı da kaybedebilirdik. Lakin hakemlere de birileri siz ne yapıyorsunuz demeleri lazım. Fakat burada bir emek var, yatırım var. Lütfen rica ediyorum. Lütfen hürmet duysun. Öbür hiçbir şey istemiyoruz. Yalnızca oynadığımız, grubun çabasına hürmet duyulmasını istiyoruz. Biz bunun sonucunu getirmek istiyoruz. Birileri bizim çıkmamızı istemiyor. Demek ki Rizespor’un çıkmasını istiyor. Allah’ın adaleti bugün tecelli etti. Kazandık. Artık kovalayacağız, ikinci olmak için kovalayacağız. Yarışın içinde biz daha güçlüyüz.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İsmail Yasin Akçın – Spor