ANTALYA'DA DAİREDE ÇIKAN YANGINDA ANNE İLE KIZI DUMANDAN ETKİLENDİ

ANTALYA’DA DAİREDE ÇIKAN YANGINDA ANNE İLE KIZI DUMANDAN ETKİLENDİ

ANTALYA’da 13 katlı apartmanın 2’nci katında çıkan yangında yan dairede oturan 16 yaşındaki kız ile annesi dumandan etkilendi. İtfaiye grupları anne ile kızı İlayda Ürey’i(16), yangın merdiveniyle indirirken genç kızın kedisi ‘Nuna’yı sırt çantasına aldığı dikkat çekti.

Yangnı, saat 20.00 sıralarında Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi 2237 sokak üzerinde yer alan 13 katlı apartmanın 2’nci katında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Mehmet Şerbet’e ilişkin konuttan dumanların yükseldiğini gören mahalle sakinleri durumu çabucak 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbarla birlikte bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Kısa müddette olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediye itfaiye grupları yangını 30 dakikalık çalışmaya söndürürken, soğutma süreçlerine başlattı.

DUMANDAN ETKİLENMESİNE KARŞIN KEDİSİNİ BIRAKMADI

Ekipler, yanan katın yan dairesinde anne ile kızı İlayda Ürey’in dumandan etkilendiğini görünce yangın merdiveniyle indirmek için hazırlık yaptı. İtfaiye grupları yangın merdivenini yan daireye çevirirken dumandan ziyadesiyle etkilenen İlayda Ürey’i merdivene aldı. Genç kız dumandan etkilenmesine karşın Nuna isimli kedisini de sırt çantasına koyarak birlikte aşağıya indi. Aşağıya indirilen İlayda Ürey, hazır bekletilen ambulansa alınarak birinci tedavisi yapıldı. Annesi de indirilirken ambulansa kızının yanına geldi.

Polis ve itfaiye grupları yangınla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni