Orman yangınından kalan atık ağaç modüllerini mesken aksesuarlarına çevirdi

Orman yangınından kalan atık ağaç modüllerini mesken aksesuarlarına çevirdi

Antalya‘nın Manavgat ilçesinde bayan kuaförlüğü yapan genç, pandemi periyodunda işyerinin kapalı olduğu devirde hobi olarak başladığı ağaç işlemeciliğini geliştirerek hem sanata hem de mesleğe dönüştürdü. Orman yangınlarının akabinde işe yaramayan atık ağaç kesimlerini toplayarak masa, sehpa, lamba, abajur, raf ve çiçeklik üzere aksesuarlar yapan Adem Rüzgar, hem pandemi periyodunu kıymetlendirdi hem de para kazandı.

Manavgat’ta turizm bölümünde bayan kuaförlüğü yapan Adem Rüzgar isimli genç, pandemi devrinde işyerlerinin kapanmasını fırsata çevirdi. Hobi olarak ağaç oymacılığı ve işlemeciliği ile ilgilenen Adem Rüzgar, hobisini sürdürmek emeliyle Dikmen Mahallesi Nardibi mevkiinde bir atölye kurdu. Atölyede her geçen gün kendisini geliştiren ve hobisini sanata ve mesleğe dönüştüren Adem Rüzgar; masa, sehpa, lamba, avize, abajur, çiçeklik ve raf üzere konut aksesuarlarının yanında hayvan figürleri de yapmaya başladı. Büyük Manavgat yangınında kendilerine ilişkin zeytin bahçesi de yanan Adem Rüzgar, Manavgat ırmağında sel sularının getirdiği ağaç kolları ve yangın bölgesinden topladığı ağaç kökü ve kısımlarla en büyük hayali olan hayvan figürlerini yapmaya başladı.

Hayalini gerçekleştirmeye Pegasus atı yaparak başlayan Adem Rüzgar, “Ağaç oymacılığı benim için hobiyken sanata ve mesleğe dönüştü. Pandem sürecinde oteldeki işyerimiz kapanınca, sokağa çıkma yasağı da var, kendi muhitimde bu ii geliştirmek istedim. Evvel mesken aksesuarları yaptım. Irmaktan sel sularının getirdiği ağaç kısımlarını toplarken, Manavgat yangını yaşandı. Yangında kendimize ilişkin zeytin bahçesi de yandı. Buradan yanan işe yaramaz ağaç kökleri ve kısımlarını topladım. Bu geri dönüşüm gereçleri ile evvel Pegasus atını yaptım. Akabinde Arslan, Boğa, Ejderha, Kartal ve Yunus derken 8 tane hayvan figürünü tamamladım” dedi.

Atölyesi sanat meskenini andıran Adem Rüzgar, yaptığı figürler ve konut aksesuarlarıyla başta oteller olmak üzere turistik işletmelerin ve meskeninde değişiklik isteyen ailelerin ilgilendiğini ve aldığını kelamlarına ekledi. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal