Organları ile üç hastaya umut oldu

Organları ile üç hastaya umut oldu

Aydın‘da geçtiğimiz günlerde hipertansiyon şikayeti nedeniyle beyin kanaması geçiren 5 çocuk babası Muhittin İyilik‘in kaldırıldığı Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi altındayken beyin vefatı gerçekleşirken, bağışlanan organları 3 hastaya umut oldu.

Rahatsızlanarak Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, tetkik ve tedavisine ağır bakım ünitesinde devam edilen Muhittin İyilik‘in yapılan tüm müdahalelere karşın beyin vefatı gerçekleşti. İyilik‘in beyin vefatının gerçekleşmesi üzerine Ağır Bakım Uzmanı Dr. Emin Tunç Demir ile hemşire Senem Sözer, hastanın ailesi ile organ bağışı konusunda görüşerek aileye bilgi verdi. Güzellik ailesi de organ bağışına onay vererek organ nakli bekleyen 3 hastaya umut oldu. Ailenin onay vermesi sonrası, nakle uygun bulunan Muhittin Güzellik’in iki böbreği ve karaciğeri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ nakli takımları tarafından operasyonla alınarak İzmir’e gönderildi.

Organ nakli davetinde bulunan Güzellik’in oğulları, “Babamız vefat ettikten sonra oburlarının bedeninde yaşasın, can olsun istedik. Hastane kapılarında şifa bekleyen onca insan var. Onlara umut olmak istedik. Bundan kendisinin de çok memnun olacağını düşünüyoruz. Organ nakli sayısı artmalı ve hastanelerde şifa bekleyen insanlara umut olmalı, hayat olmalı” sözlerini kullandı.

Aydın Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Eser Şenkul, Muhittin İyilik’e Allah’tan rahmet dilediklerini belirterek, örnek davranışlarından ötürü kederli ailesine şükranlarını ve başsağlığı dileklerini iletti. – AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal