Okuldan dönen çocuğa otomobil çarptı, çocuk düştükten sonra koşarak kaldırımda oturdu

Okuldan dönen çocuğa otomobil çarptı, çocuk düştükten sonra koşarak kaldırımda oturdu

Batman‘ın Kozluk ilçesinde okuldan dönen çocuk koşarak yolun karşısına geçmeye çalıştı. Hafif ticari aracın çarptığı çocuk, savrulduktan sonra kalkıp koşarak kaldırımda oturdu. Kaza anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaza, ilçenin en işlek yolu olan İpekyolu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde okul çıkışı meskenine gitmekte olan Yiğit Efe Taşdelen, yolun karşısına geçmeye çalışırken, süratle gelen hafif ticari aracın çarpmasıyla savruldu. Yere düşen Yiğit Efe, daha sonra kalkıp koşarak kaldırımda oturdu. Şoför, aracından inerek çocuğun yanına koştu. Etraftaki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Birinci müdahalesi olay yerinde yapılan bahtsız çocuk önlem gayeli Kozluk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hafriyat anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Her gün okul çıkışı kazaların meydana geldiğini lisana getiren amca Haydi Taşdelen, “İlla canlarımızı toprağa mı vermemiz gerekiyor. Kozluk üzere büyük bir ilçede, bu türlü işlek bir cadde üzerinde rastgele trafik işaret lambası yahut bir üst geçit olmaması kazalara davetiye çıkarıyor. Yetkilileri vazifelerini yapmaya davet ediyoruz. Derhal buraya üst geçit yapılmasını istiyoruz” dedi.

Polis, olay ile ilgili inceleme başlattı. – BATMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa