Müzikler Bizi Söyler konuğu Soner Olgun kimdir? Soner Olgun kaç yaşında, nereli? Soner Olgun biyografisi!

Müzikler Bizi Söyler konuğu Soner Olgun kimdir? Soner Olgun kaç yaşında, nereli? Soner Olgun biyografisi!

Şarkılar Bizi Söyler programı Kanal D ekranı sayesinde seyircisi ile buluşuyor. Üç büyük sanatçı Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici sunucuları olan programda bu akşamki konuğu Soner Olgun oldu. Müzikler Bizi Söyler konuğu Soner Olgun kimdir ve Soner Olgun kaç yaşında, nereli olduğu merak ediliyor. Müzikler Bizi Söyler konuğu Soner Olgun kimdir? Soner Olgun kaç yaşında, nereli? Soner Olgun biyografisi! Ayrıntılar haberimizdedir…

SONER OLGUN KİMDİR?

Soner Olgun (1959), Türk müzisyendir. Fethiye’de dünyaya gelen Soner Olgun, Bornova Anadolu Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Tiyatro/Dramatik Müelliflik Kısmından mezun oldu. Birinci albümü “Letafet”i 1992 yılında müzik dünyasına kazandırdıktan sonra sahne çalışmalarına başladı.

1994 yılında “Her Şey Değişmeli”, 1999 yılında “İyi Bayramlar”, 2004 yılında “İyi Bayramlar Türkiye” ve 2012 yılında “Sevda Diye Bir Kuş” albümlerini çıkardı.

Soner Olgun, bir de “Letafet” isimli oyun yazmış ve müziklerini yapmıştır. Kendi ismini taşıyan Soner Olgun ile Yeterli Bayramlar isminde Cine5 ve TV 8 kanallarında müzik programları hazırlayıp sunmuştur. Türkiye’nin her yerinde ve Kuzey Kıbrıs’ta konserler veren Olgun, 1997-2014 yılları ortası aralıksız 17 yıl boyunca da, İstanbul’da tıpkı yerde her Cuma ve Cumartesi olarak sahne çalışmalarını sürdürerek, kırılması güç bir rekora imza atmıştır. 2014 yılından itibaren Türkiye’nin farklı kentlerinde konser çalışmalarını devam ettirmekte olan Soner Olgun, Kuzey Kıbrıs’da da bir rekora imza atarak , 2 yıldır aralıksız her hafta Merit Park Hotel’de izleyicisi ile buluşarak, en fazla sahne alan sanatçı unvanına sahip olmuştur. 2015 yılında birinci maxi single çalışması olan “Yakarım Yağmurları” albümünü seyircisi ile buluşturmuştur. Canlı performansı ve sahne hakimiyeti ile Türkiye’nin en başarılı sanatkarlarından biri olarak anılan Soner Olgun’un; bugüne kadar yayınlanmış kelamı yahut müziği kendisine ilişkin 35 adet yapıtı mevcuttur.

Eğitim

Bornova Anadolu Lisesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Tiyatro/Dramatik Müelliflik Bölümü

Albümleri

1992 – Letafet

1994 – Her Şey Değişmeli

1999 – Âlâ Bayramlar

2004 – Güzel Bayramlar Türkiye

2012 – Sevda diye bir kuş

2015 – Yakarım Yağmurları EP