Muharrem İnce: 'Erdoğan'ın tarım, eğitim, Suriyeliler siyasetlerini desteklemiyorum'

Muharrem İnce: ‘Erdoğan’ın tarım, eğitim, Suriyeliler siyasetlerini desteklemiyorum’

MEMLEKET Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, ” Memleket Partisi‘nin öbür muhalefetten farkını anlatayım. Erdoğan’ın tarım, eğitim, Suriyeliler siyasetlerini desteklemiyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin bir öğretmeniyim. Yıllarca milletvekillik yaptım. Mavi Vatanı, Libya Teskeresini, Azerbaycan’a yardım gönderilmesini destekliyorum. İHA’ları, SİHA’ları destekliyorum” dedi.

Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Bursa Görükle’de vatandaşlara seslendi. İnce, “Babacan ve Davutoğlu 18 sene birlikte değil miydi? Bunlar iktisat, dışişleri bakanlıkları, başbakanlıklar yapmadı mı? Telekom’u özelleştiren Babacan değil mi? Suriyelileri Türkiye’ye dolduran Davutoğlu değil mi? Benim CHP’li kardeşlerim 40 sene bu partiye hizmet ettim. Sizin vicdanınıza soruyorum. Bursa CHP Milletvekili listesinde CHP Bursa vilayet lideri Saadet Partisi vilayet liderinin bir gerisinde yer alıyor. Siz kendi vilayet liderinizi seçemeyip, Saadet Partisi vilayet liderini mı seçeceksiniz? Sonra da bana Atatürkçülük mü taslayacaksınız? Sonra da bana bölücü mü diyeceksiniz? Kusura bakmayın AK Parti’nin eski milletvekilini gelecek partili olarak CHP listesinde oy verip milletvekili seçeceksiniz bana bölücü diyeceksiniz. Aklınızı başınıza toplayın. Nereye oy verdiğinize bir bakın.” tabirini kullandı.

‘SENİN OYUNLA SEÇİLECEKLER, ÖTEKİ PARTİYE GİDECEKLER’Millet İttifakı’nın 15 Mayıs sabahı dağılacağını tez eden İnce “İzmir CHP’nin kalesinde birinci sıra adayı Taraf Gazetesi adayı diyor ki; ‘Kemalizm ırkçılıktır.’ CHP’ye oy veren kardeşlerim, 15 Mayıs sabahı CHP listelerindeki, DEVA, Saadet ve Gelecek Partili 77 kişi istifa edecek. Senin oyunla seçilecekler, diğer partiye gidecekler. Ben senin yerinde olsam muvaffakiyetim oyu Memleket Partisi’nin üstüne. Çankaya’ya da gideceksin, Sadullah Ergin ‘e oy vereceksin, sonra bana Atatürkçülük taslayacaksın. Size çok net bir şey söyleyeyim. Muharrem İnce‘ye oy vermeyebilirsin. Kendine şunu sor; PKK, FETÖ, Hizbullah kimi destekliyor? Bunların içinde beni destekleyen var mı? Beni kimler destekliyor? Atatürkçüler destekliyor.” açıklamasında bulundu.’İHA’LARI SİHA’LARI DESTEKLİYORUM’İktidarın doğrularını sürdüreceklerini vurgulayan Muharrem İnce, “Memleket Partisi’nin Muharrem İnce‘nin öbür muhalefetten farkını anlatayım. Erdoğan’ın tarım, eğitim, Suriyeliler siyasetlerini desteklemiyorum. Ben seçilirsem göndereceğim. Ancak ben Türkiye Cumhuriyeti’nin bir öğretmeniyim. Yıllarca milletvekillik yaptım. Mavi Vatanı, Libya Teskeresini, Azerbaycan’a yardım gönderilmesini destekliyorum. İHA’ları, SİHA’ları destekliyorum. Benim ordumun, askerimin, polisimin işine yaradı. Erdoğan’ın damadıymış umurumda değil. Ben seçildiğimde takviye vermeye devam edeceğim. Bizim siyasetimiz bu. Doğruya hakikat, yanlışa yanlış demektir” dedi.

Mitingin akabinde gençlerle birlikte Görükle bölgesinde yürüyen Muharrem İnce daha sonra İstanbul’a gitmek üzere Bursa’dan ayrıldı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İsmail Hakkı Seymen – Siyaset