Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü

Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü

Muş Belediye Lideri Feyat Asya, Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıldönümü hasebiyle ileti yayımladı.

Asya, bildirisinde, her karışı şehitlerin kanı ile sulanmış olan vatan topraklarının en bedelli hazine olduğunu belirtti.

Milletin vatan sevgisi ve bağımsızlık inancından taviz vermeden ordusuyla tek yürek olmanın verdiği güçle eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergileyerek hürriyetine sahip çıktığını kaydeden Asya, bildirisinde şu sözlere yer verdi:

“Milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı kutsal emaneti şükranla dolu bir şuurla korumak ve daha yükseklere taşımaktaki kararlılığımız her geçen gün artmaktadır. Anadolu’nun bizden öteki hiç kimseye vatan olamayacağını sayısız sefer ispat ettik. Unutulmamalıdır ki topraklarımıza göz diken işgalcilere karşı verdiğimiz bağımsızlık gayreti, tarih yolculuğumuzdaki gurur levhalarımızdır. Bütün aksiliklere karşın ecdadımız, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık örnekleri göstererek bağımsızlığına sahip çıktı. Bugün kendilerini büyük bir gururla yad ettiğimiz o aziz ve asil ecdadımız, yiğitçe direnerek bu toprakları bizim için ebedi yurt haline getirdi. Bizlere emanet edilen bu vatana sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünü kutluyorum, şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.”

Kaynak: AA / Sabri Yıldırım – Şimdiki