Muş'ta kar nedeniyle araçlarıyla köy yolunda mahsur kalanlar kurtarıldı

Muş’ta kar nedeniyle araçlarıyla köy yolunda mahsur kalanlar kurtarıldı

Muş‘ta tesirli olan kar nedeniyle küme köy yolunda mahsur kalan 10 araçtaki yaklaşık 20 kişi, karla uğraş takımlarınca kurtarıldı.

Kentte 2 gündür tesirli olan sağanak, yüksek kısımlarda yerini kara bıraktı.

Sabah saatlerinde başlayan kar nedeniyle kente 18 kilometre uzaklıktaki 10 köy ve 21 mezraya ulaşımın sağlandığı Üçevler küme köy yolu kapandı.

Olumsuz hava şartları nedeniyle ilerleyemeyen 10 araçtaki yaklaşık 20 kişi, takımlardan yardım talebinde bulundu.

Bunun üzerine bölgeye yönlendirilen Vilayet Özel Yönetimi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı karla çaba takımları, 2 bin 500 rakımlı Çavuştepe mevkisinde çalışma başlattı.

Kar kalınlığının yer yer bir metreyi bulduğu yolu zahmetle açarak, yol kenarına kayan kamyonu çıkaran gruplar, vatandaşların gidecekleri yerlere ulaşmalarını sağladı.

Vatandaşlardan Erol Ulaş, gazetecilere, bölgede ağır karın tesirli olduğunu belirterek, “Nisanın son gününde kardan ötürü yolda mahsur kaldık. Yaklaşık 1 metre kar yağdı. Vilayet Özel Yönetimi grupları iş makineleriyle yolumuzu açtı. Takımlara teşekkür ederiz.” dedi.

Sürücülerden Emrah Kurtuluş ise “Burada yaklaşık bir metre kar yağdı. Bu periyotlarda birinci defa gördüğümüz bir şey. 3 saatten bu yana yoldayız. Takımlar gelerek çalışmaya başladı. Yolun açılmasıyla Muş’a gitmeyi bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: AA / İbrahim Yaldız – Aktüel