MUŞ-NİSAN AYINDA TESİRLİ OLAN KAR NEDENİYLE 10 ARAÇ MAHSUR KALDI

MUŞ-NİSAN AYINDA TESİRLİ OLAN KAR NEDENİYLE 10 ARAÇ MAHSUR KALDI

NİSAN ayının son günü Muş’un yüksek kesitlerinde tesirli olan kar yağışı, 31 yerleşim ünitesinin yolunu ulaşıma kapattı. Vilayet Özel Yönetimi grupları karla uğraş çalışmasına yine başlarken, 10 araç 1 metreyi bulan kar kalınlığının geçit vermediği yolda mahsur kaldı.

Muş’ta, nisan ayının son günü yüksek kesitlerde kar yağışı tesirli oldu. Ağır olarak tesirli olan ve kalınlığı bir metreye ulaşan kar nedeniyle, yüksek kesitler yine beyaza büründü. Vilayet Özel Yönetimi grupları, nisan ayının son günü karla gayret mesaisine yine başladı. Kar yağışının ulaşıma kapattığı 31 yerleşim ünitesi için kar temizleme çalışması yapan takımlar, yolda 10 araçta mahsur kalanları kurtardı.

Nisan ayının sonunda tesirli olan kar yağışı 1 metreyi bulurken, Vilayet Özel Yönetimi takımları birtakım bölgelerde ise tipi ve fırtına nedeniyle 4 metreyi aşan kar ile uğraş etmekte zorlandı.

Üçevler Köyü’nden kent merkezine dönüş yolunda kar nedeniyle mahsur kalan vatandaşlardan Erol Ulaş, “Gece boyunca bölgede ağır bir kar yağışı vardı. Nisan ayının son gününde kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kaldık. 1 metreyi bulan bir kar yağışı oldu. Vilayet Özel Yönetimi grupları sağ olsun iş makineleriyle yolumuzu açtı. Yaklaşık 8-9 araç yolda mahsur kaldık. Sağ olsunlar yolumuzu açtılar” diye konuştu.

“NİSAN AYINDA BU GÖRÜLMEMİŞ BİR ŞEY”

Bir öbür mahsur kalan vatandaşlardan Emrah Kurtuluş ise, “Gece tesirli olan kar yağışından dolayı Muş’a gitmek zorunda kaldık. Geceden bu yana en az 1 metreyi bulan kar yağışımız var. Nisan ayında bu görülmemiş bir şey” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni