Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmalarında su altında kalan araba çıkarıldı

Tunceli‘nin Ovacık ilçesinde 21 Nisan’da arabayla düştükleri Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmalarında su altında kalan araç bulunduğu yerden çıkarıldı.

Diyarbakır’dan Tunceli’ye gelen ve bulundukları araçla düştükleri Munzur Çayı’nda kaybolan Baran Aslantaş (22), Azad Demiral (21) ve Mehmet Can Demiral’ın (22) bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

Vali Mehmet Ali Özkan koordinesinde Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce (AFAD) yürütülen çalışmalar kapsamında takımlar, Munzur Çayı’nın 35 kilometrelik alanı ile Uzunçayır Baraj Gölü’nün Mameki Köprüsü mevkisinde aramalarını ağırlaştırıyor.

Sahadaki çalışmalara jandarma, emniyet, belediye, itfaiye, sivil toplum kuruluşları ve istekli vatandaşlardan oluşan 1200 işçi katılıyor.

Su altındaki arabası çıkarmak için çalışma başlatan takımlar, suyun iki kıyısına halatlar bağladı.

Halatlar yardımıyla suya giren dalgıçlar, su altındaki araca kanca taktı. Vinç ile çekilen araç kıyıya getirildi.

Kayıp 3 kişinin araç içinde ve aracın bulunduğu alanda olmadığı tespit edildi. Takımların arama çalışmaları devam ediyor.

Olay

Baran Aslantaş’ın kullandığı arabanın, 21 Nisan’da Tunceli-Ovacık kara yolu Yoncalı köyü mevkisinde Munzur Çayı’na düşmesiyle şoförün yanı sıra araçtaki Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral suda kaybolmuştu. Takımlar, kayıp 3 gencin bulunması için bölgede arama çalışması başlatmıştı.

Kaynak: AA / Sidar Can Eren – Aktüel