Muğlaspor U18 grubu şampiyonaya gidiyor

Muğlaspor U18 grubu şampiyonaya gidiyor

2022-2023 dönemi U18 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe maçları ortalarında 69 vilayetten ortalarında Muğlaspor’un da bulunduğu 126 kadronun iştiraki ile 4-7 Mayıs tarihlerinde 22 farklı küme merkezinde başlayacak.

Ermaş Muğlaspor U-18 grubunun da yer alacağı Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 4-7 Mayıs tarihleri ortasında Denizli‘de gerçekleştirilecek. Ermaş Muğlaspor U-18 kadrosunun yer alacağı 1. Kademe karşılaşmalarında Manisa’nın iki, Antalya, Aydın ve Afyonkarahisar’ın ise birer temsilcisi yer alacak. Kadrolar A ve B kümesi olacak halde iki başka kümede maçlara çıkacak. Çarşamba günü Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan kura çekimi sonrasında kümeler aşikâr olacak. Küme karşılaşmaları sonunda kümelerini başkan tamamlayan iki ekip final maçında karşılaşacak. Final karşılaşmasını kazanan grup 2. Etap Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

Muğla‘mızı en düzgün biçimde temsil etmek istiyoruz”

Türkiye Şampiyonası öncesinde açıklamalarda bulunan Ermaş Muğlaspor U-18 grubu sorumlu Antrenörü Zafer Kocagöz, “Bu dönemi Muğla’da şampiyon olarak tamamladık. Soğuk sıcak demeden aylardır sıkı bir halde çalışıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla şampiyonluğa giden yolda değerli adımlar attık. Lakin hala yapacak çok işimiz var. Her maçta en âlâ performansımızı göstermek zorundayız. Ekibime güveniyorum. Ekip olarak birlikte çalışmamız ve her vakit en güzelini yapmaya odaklanmamız gerekiyor. Şampiyonada Muğlamızı en yeterli halde temsil etmek istiyoruz. Bizler yalnızca bir grup değiliz, bir aileyiz” dedi. – MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor